DPS LUBUCZEWO DPS LUBUCZEWO

Szukaj:Szukaj: »

PRACE MIESZKAŃCÓW DPS LUBUCZEWO WYKONANE PODCZAS TERAPII ZAJĘCIOWEJ

 

 

UDZIAŁ W POKAZIE OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH

20 grudnia 2016 roku

 

Każdego roku Mieszkańcy naszego Domu prezentują swoje prace podczass pokazu ozdób bożonarodzeniowych w Starostwie Powiatowym w Słupsku. Na reprezentacyjnym stole znalazły się przepiękne świąteczne ozdoby i dekoracje, w tym stroiki, choinki, aniołki, wazoniki, serduszka i inne prace wykonane podczas zajęć manualnych w ramach terapii zajęciowej prowadzonej w DPS Lubuczewo. 

 

 

NAGRODY DYREKTORA 2016 W RAMACH REHABILITACJI SPOŁECZNEJ MIESZKAŃCÓW DPS LUBUCZEWO

15 grudnia 2016 roku

 

Podczas uroczystego spotkania siedem osób otrzymało 'Nagrodę Dyrektora' za aktywną postawę w realizacji założeń rehabilitacji społecznej Mieszkańców DPS Lubuczewo w 2016 roku. Wyrazy uznania złożyli: Dyrektor, Pracownicy i Mieszkańcy Domu, serdecznie gratulując zaangażowania w życie Domu i życząc dalszych sukcesów.  

 

 

III TOP SZEF NA SŁODKO - ZABAWA KULINARNA

07 grudnia 2016 roku

 

Skoro Mikołajki, to tylko na słodko. W tym roku podczas zabawy kulinarnej do przygotowania były gofry z bitą śmietaną i owocami. Zawodnicy mieli za zadanie przygotować, tzn. obrać i odpowiednio pokroić owoce. W finale musieli przygotować dekorację gofra. I tak zdaniem Jury zabawę wygrała pani Krysia, przed panem Kamilem i panem Edmundem. Jednak najlepszą nagrodą dla każdego była degustacja pysznych gofrów. 

 

 

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

06 grudnia 2016 roku

 

Nasi instruktorzy wpadli na pomysł przebrania i wystąpili w roli Mikołajów, by wręczyć słodkie upominki Mieszkańcom DPS Lubuczewo. Były dzwoneczki, wspólne składanie życzeń i przede wszystkim słodkości, jak na Mikołajki przystało. Najpiękniejsze chwile są bowiem takie, podczas których widać uśmiech na twarzy drugiej osoby - i tak było tym razem.  

 

 

VI ZABAWA MUZYCZNA 'JAKA TO MELODIA? O ZŁOTĄ NUTKĘ'

01 grudnia 2016 roku

 

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w zabawie, która sprawia wiele pozytywnych emocji. W tym roku do odgadnięcia były piosenki z następujących bloków tematycznych: utwory biesiadne, disco polo, taneczne, miłosne, filmowe, zagraniczne. Po świetnej zabawie w duchu fair play wygrała pani Danuta, przed panem Pawłem i panem Marcinem. Na pamiątkę otrzymała okolicznościową statuetkę, dyplom i słodki upominek. 

FOTORELACJA Z ZABAWY ANDRZEJKOWEJ DPS LUBUCZEWO 2016

 

 

II TURNIEJ TAŃCA O TYTUŁ MISTRZA TAŃCA DPS LUBUCZEWO

25 listopada 2016 roku

 

Turniej tańca jest odzwierciedleniem zainteresowań Mieszkańców naszego Domu. Dlatego też czterdzieści osób wzięło udział w tej zabawie. Na parkiet wyszło blisko dwadzieścia, które zatańczyły do uprzednio wylosowanej piosenki z gatunku disco i dance. Każdego skrupulatnie oceniało specjalnie powołane Jury składające się z Mieszkańców DPS Lubuczewo. Kilka godzin wyśmienitej zabawy wyłoniło laureatów. Po trzech konkurencjach tanecznych decyzją Jury zwyciężyła pani Małgorzata, przed drugą panią Malgorzatą i panem Edmundem. Na pamiątkę otrzymała okolicznościową statuetkę, dyplom i słodki upominek. 

 

 

KONCERT PIOSENEK BIESIADANYCH I WYSTĘP DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ WE WRZEŚCIU

24 listopada 2016 roku

 

Mieszkańcy naszego Domu uwielbiają wszelką aktywność taneczną i muzyczną. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować specjalny koncert piosenek biesiadnych, podczas którego każdy chętny mógł zaprezentować swoje umiejętności wokalne, taneczne i osobowościowe. Półtoragodzinna zabawa była doskonałą okazją do przypomnienia znanych szlagierów i wspólnego śpiewania. Po koncercie miał miejsce gościnny występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej we Wrześciu, które zaprezentowały program jesienno - zimowy. Najmłodsi przygotowali również własnoręcznie wykonane niespodzianki, które podarowali Mieszkańcom naszego Domu. Bardzo serdecznie raz jeszcze dziękujemy za wspaniały występ i okazałe serce!!!

 

 

V ZABAWA KULINARNA O TYTUŁ NAJLEPSZEGO KUCHARZA DOMU

23 listopada 2016 roku

 

Dziesięć osób i osiem konkurencji - tak w skrócie można opisać zabawę kulinarną, która miała miejsce tego dnia. Wszyscy zgromadzeni mieli za zadanie przygotować sałatkę warzywną. I tak zawodnicy zmierzyli się z obieraniem i krojeniem różnych warzyw. W finale każdy musiał zrobić stosowną dekorację. Po pysznych zmaganiach tytuł 'Najlepszego Kucharza Domu' otrzymała pani Małgorzata; drugie miejsce zajęła pani Dorota, zaś trzecie pan Cezary. Zajęcia kulinarne były również doskonałą okazją do przeprowadzenia treningu prozdrowotnego.

 

 

II TURNIEJ WIEDZY O FILMIE

21 listopada 2016 roku

 

Zajęcia z filmu stanowią ważny punkt rehabilitacji społecznej Mieszkańców DPS Lubuczewo, dlatego też drugi raz zorganizowano 'Turniej Wiedzy o Filmie'. Kilkanaście osób zmierzyło się z trudnym zadaniem odgadnięcia cytatów z popularnych filmów polskich i światowych, najsłynniejszych scen, piosenek, muzycznych tematów przewodnich i informacji o produkcjach. Po dwóch godzinach wspólnej zabawy w tym roku zwyciężył pan Kamil, przed panem Ernestem i panem Grzegorzem. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. 

 

 

VI 'KARAOKE SHOW O ZŁOTY MIKROFON'

16 listopada 2016 roku

 

'Karaoke Show o Złoty Mikrofon' to jedna z najpopularniejszych imprez tematycznych w naszym Domu. Od trzech lat Mieszkańcy bawią się, wspólnie śpiewając różne przeboje polskie i zagraniczne. W tej zabawie udział wzięło ponad trzydzieści osób, które wykonywały utwory muzyczne w trzech rundach. Miały one bardzo trudne zadanie, bowiem specjalny program wyliczał punkty zdobyte za prawidłowo wykonaną piosenkę. I tym większa niespodzianka miała miejsce w ścisłym finale, bowiem dwie osoby miały identyczną sumę punktów. Jednak po dogrywce lepszy okazał się pan Kamil, minimalnie wyprzedzając panią Magdę. Najważniejsze jednak, że czas spędzony we wspólnym gronie okazał się bardzo miły i wesoły.

 

 

III 'TURNIEJ WIEDZY O POLSCE'

W RAMACH OBCHODÓW NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

15 listopada 2016 roku

 

Turniej wiedzy o Polsce stał się swoistą tradycją działań kulturalno-oświatowych w naszym Domu. Co roku organizowany jest quiz mający na celu przybliżenie wiedzy o kraju. W tym roku Mieszkańcy DPS Lubuczewo odpowiadali na pytania z następujących kategorii: muzyka, film, teatr, nauka, geografia, historia, popkultura, literatura, język polski. Spośród kilkudziesięciu osób biorących udział w zabawie najlepszy okazał się pan Cezary, drugie miejsce zajął pan Ernest, zaś trzecie pani Małgorzata. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali słodkie upominki, zaś najlepsi tego dnia pamiątkowe dyplomy.

 

 

UDZIAŁ W GMINNYCH OBCHODACH NARODOWEGO ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI WE WRZEŚCIU

10 listopada 2016 roku

 

W tym roku kilkoro Mieszkańców naszego Domu wzięło udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości we Wrześciu. Hołd bohaterom naszego kraju złożył Przewodniczący Samorządu Mieszkańców i kilkuosobowa delegacja. Następnie odbyły się prezentacje artystyczne dzieci uczęszczających do gminnych szkół oraz miały miejsce wystawa numizmatyczna i uroczysty poczęstunek.

 

 

ZABAWA INTEGRACYJNA W GŁÓWCZYCACH

08 listopada 2016 roku

 

Na specjalne zaproszenie Mieszkańcy DPS Lubuczewo wzięli udział w zabawie integracyjnej w Główczycach, której tematem przewodnim były wakacje. Wszystkie grupy biorące udział w imprezie tanecznej zaprezentowały występ artystyczny traktujący o letnim wypoczynku. Grupa 'Singersi' wykonała układ pt. 'Hawaje', wprawiając publiczność w doskonały nastrój. Kolejne godziny zabawy upłynęły pod znakiem wyśmienitej zabawy i konkursów integrujących zebranych.  

 

 

QUIZ WIEDZY O REGIONIE SŁUPSKIM

19 października 2016 roku

 

Turnieje tematyczne są bardzo popularne w naszym Domu. Okazjonalne konkursy dodatkowo wpływają na pogłębienie wiedzy wśród Mieszkańców DPS Lubuczewo i są uzupełnieniem oferty kulturalno-oświatowej. Tym razem spotkanie dotyczyło wiedzy o najbliższym nam regionie - słupskim. Pan Cezary przygotował różnorodne pytania, często podchwytliwe, zaskakujące i dość niespodziewane w swej oczywistości, bowiem często nie rozglądamy się dookoła siebie i tak naprawdę dobrze nie znamy najbliższego nam otoczenia. Dlatego też 'Quiz wiedzy o regionie słupskim' doskonale wpisał się wpotrzebę poznania naszej małej ojczyzny. Wyniki konkursu były następujące - pierwsze miejsce zajął pan Dariusz, drugie pan Marcin, zaś trzecie pani Krystyna. Ponad dwadzieścia osób wykazało się rozległą wiedzą i dobrą znajomością regionu, który zamieszkują. Każdemu tego dnia towarzyszył dobry humor i czas spędzony w miłym gronie.

 

 

WYCIECZKA DO POŁCZYNA-ZDROJU

12 października 2016 roku

 

Mieszkańcy naszego Domu lubią zwiedzać różne miejscowości. Tym razem wybór padł na niezwykle malowniczy i urokliwy Połczyn-Zdrój, który oczarował wszystkich wąskimi uliczkami i klimatem starych kamienic. Zwiedziliśmy również stary rynek, zamek z XIII wieku, zabytkowy kościół. Na koniec wojaży udaliśmy się na poczęstunek. Uzdrowisko Połczyn-Zdrój zapdnie w pamięć jako miejsce przyjazne, gościnne i 'z duszą'.

 

 

UDZIAŁ W POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W SŁUPSKU POD HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY SŁUPSKIEGO

26 września 2016 roku

 

Udział w Powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Słupsku należy do tradycji wśród Mieszkańców naszego Domu. Dlatego też oprócz grupy teatralnej DPS Lubuczewo 'Epitetem po Metaforze' w przeglądzie udział wzięła również grupa widzów, która podziwiała kilkanaście artystycznych występów zespołów z całego regionu. Zachwycały śpiewy, tańce, występy teatralne i kabaretowe. Nasz zespół zadziwił rozmachem realizacji scenicznej sztuki pt. '(S)Twórca'. Była to premiera autorskiego spektaklu, który spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności. Mówił on o człowieku, który rodzi się z czystą, niezapisaną duszą, która tak naprawdę stwarzana jest w trakcie życia. Główny bohater musiał wybrać najlepszą dla siebie osobowość. Jednakże przesłaniem sztuki był fakt, iż w rzeczywistości liczy się, aby każdy człowiek miał serce i ogromne pokłady miłości do drugiego człowieka. Spektakl składający się z wielu metafor i alegorii został pozytywnie odebrany w warstwie znaczeniowej, co jest dodatkowym sukcesem zespołu prezentującego stricte poetycki i metaforyczny styl prezentacji scenicznych.   

 

 

WYSTĘP 'EPITETEM PO METAFORZE' DLA MIESZKAŃCÓW DPS 'LEŚNA OAZA' W SŁUPSKU

08 września 2016 roku

 

Grupa teatralna DPS Lubuczewo 'Epitetem po Metaforze' ma na swoim koncie wiele występów, nie tylko konkursowych i festiwalowych, ale przede wszystkim okazjonalnych. Swoimi występami uświetnia wiele imprez i wydarzeń kulturalnych na terenie całego regionu. Często też daje gościnne występy różnym grupom społecznym. Tym razem zespół wystąpił na specjalne zaproszenie Mieszkańców DPS 'Leśna Oaza' ze Słupska. Grupa zaprezentowała autorski spektakl pt. 'Art. Pop. Love', którym zachwyciła publiczność podczas międzynarodowego przeglądu w Tczewie. Bardzo miłe przyjęcie przez Mieszkańców DPS 'Leśna Oaza' zaowocowało kolejnym zaproszeniem na występ okazjonalny.    

 

 

PROJEKT 'ARTYSTYCZNIE INTELEKTUALNI, CZYLI 10 DNI DLA KULTURY'

17, 22, 29, 30 sierpnia 2016 roku

 

Od 17 sierpnia br. do końca października trwa realizacja inicjatywy twórczej Stowarzyszenia 'Zacisze' działającego przy Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie i Koła Gospodyń Wiejskich z Lubuczewa pn. 'Artystycznie intelektualni'. Projekt ten w pełni wykorzystuje drzemiące zasoby lokalne, podtrzymując artystyczne pragnienia spełniania pasji przez lokalnych twórców - amatorów. To inicjatywa wielopokoleniowa i interdyscyplinarna. Właśnie zakończyły się cztery z dziesięciu spotkań: integracyjno - aktywizujące Mieszkańców wsi Lubuczewo, plener malaraski pn. 'Zaklęci w sztuce', spotkanie literacko - poetyckie i literacko - redakcyjne. Podczas spotkania inaugurującego inicjatywę 'Artystycznie intelektualni' 17 sierpnia br. udział wzięło ponad siedemdziesiąt osób, które wspólnie bawiły się przez kilka godzin w świetlicy wiejskiej w Lubuczewie. Były gry i zabawy muzyczno - ruchowe z nagrodami dla dzieci, twistowanie balonów, malowanie twarzy, słodki poczęstunek, kiełbaski z grilla, zabawa taneczna i konkurs karaoke. Wszyscy razem, od Malucha po Seniora, miło spędzili czas, integrując się ze sobą i aktywizując do dalszego twórczego działania. I tak już 22 sieprnia br. odbyło się drugie spotkanie, tym razem plastyczne. Plener malarski pn. 'Zaklęci w sztuce' okazał się sporym sukcesem, ponieważ aktywnie uczestniczyło w nim ponad pięćdziesiąt osób. Oprócz zabaw malarskich, każdy mógł stworzyć profesjonalny obraz i poczuć się jak prawdziwy artysta tej dziedziny sztuki. Zajęcia plastyczne odbyły się pod okiem wykształconej plastyczki, która kierowała nie tylko dziećmi, ale i dorosłymi w ich malarskiej wędrówce. Piękne prace, które powstały podczas tego spotkania, będzie można obejrzeć podczas finału projektu w październiku. Podczas trzeciego spotkania literackiego 29 sierpnia br. mieszkańcy wsi prezentowali autorski dorobek poetycki i prozatorski, a także opowieści, legendy, historie rodów, informacje na temat powstania samego Lubuczewa, jak również myśli na dowolne tematy związane z ludzką egzystencją. Nie zabrakło i dawki humoru. Czwarty dzień minął wszystkim pod znakiem pracy twórczej nad autorskim pismem pn. 'Echo Lubuczewa', którego premiera zaplanowana jest na październik br. Będzie można znaleźć w nim poezję, prozę, historię wsi, autorskie opowiadania i refleksje, próby literackie kreatywnego pisania, a także rysunki najmłodszych Mieszkańców Lubuczewa. A już teraz wszyscy przygotowują się do następnych spotkań, tym razem teatralnych.

 

 

SUKCES PIERWSZEJ EDYCJI LETNIEGO FESTIWALU PREZENTACJI SCENICZNYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 'KOLOROWE ANIOŁY' ROWY 2016

19 sierpnia 2016 roku

 

Sukces Letniego Festiwalu Prezentacji Scenicznych Osób Niepełnosprawnych 'Kolorowe Anioły' Rowy 2016 - nowej inicjatywy artystycznej Centrum Kultury Gminy Ustka i Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie wynika z pasji do tworzenia rzeczy pięknych. To właśnie tym instytucjom zależało na tym, aby wykonać dzieło pełne radości, pozytywnych emocji, wspaniałej atmosfery i przede wszystkim święta sztuki. W założeniu chodziło o to, by twórczość ludzi niepełnosprawnych zobaczyła szeroka publiczność - letnicy z całej Europy przebywający na wczasach w Rowach. Wydarzenie stworzyło możliwość prezentacji setkom osób, które mogły obcować z emocjonalnymi występami teatralnymi, wokalnymi i tanecznymi. Zaproszenie do udziału w Festiwalu przyjęli podopieczni następujących placówek: Warsztatów Terapii Zajęciowej 'Promyk' w Czarnem, Środowiskowego Domu Samopomocy w Rumsku, Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Słupsku, Domu Pomocy Społecznej w Czarnem, Domu Pomocy Społecznej w Machowinie, Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego Psychiatrycznego w Kobylnicy, Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie. Koncepcja Prezentacji Scenicznych w Rowach zyskała również sympatyków wśród Partnerów: sponsora Grand Prix Festiwalu firmie Żywiec Zdrój S. A., Polskiego Radia Koszalin, Radia Fama Słupsk, Egminy.eu Bardzo Prywatnego Portalu Ludzi Ciekawych, 'Naszej Gminy Naszego Życia', kwartalnika 'Intgeracja', portalu niepełnosprawni.pl, 'Little Star' - Magazynu Młodych Talentów, Mojej Bancarelli - polonijnego portalu internetowego w Italii oraz Pyja Video. Sukces Festiwalu polegał na tym, iż jego Uczestnicy - tytułowe 'Kolorowe Anioły', czuli się na scenie w Rowach w pełni swobodni, radośni, niczym nieskrępowani, perfekcyjni w działaniu. Swoim przekazem tanecznym, wokalnym i teatralnym dotarli do szerokiego grona odbiorców, co w tych czasach nie jest wcale sprawą łatwą i oczywistą.     

 

 

II MIEJSCE GRUPY TEATRALNEJ DPS LUBUCZEWO 'EPITETEM PO METAFORZE' W KONKURSIE FOLKLORYSTYCZNYM 'ZASKOCZ NAS... NA LUDOWO' ROWY 2016

13 sierpnia 2016 roku

 

Członkowie grupy teatralnej DPS Lubuczewo 'Epitetem po Metaforze' nie boją się wyzwań, dlatego też wzięli udział w konkursie solistów i zespołów z terenów wiejskich 'Zaskocz nas... na ludowo' w ramach dwudniowej imprezy folklorystycznej 'Raz na ludowo' Rowy 2016. Szerokiej publiczności zaprezentowali autorski kabaret pt. 'Wesele pod Brodą'. Aktorzy z Lubuczewa stanęli w szranki o Grand Prix imprezy razem z pięcioma innymi zespołami z całego regionu. Były występy wokalne, taneczne i teatralne. Niezależne Jury złożone z letników przebywających na urlopie w Rowach postanowiło przyznać naszemu zespołowi świetne II miejsce! Tylko o kilka punktów ustąpiliśmy miejsca grupie z Objazdy. Za nami uplasowały się zespoły z bogatym repertuarem i ogromnym doświadczeniem scenicznym. Tym samym cieszy fakt, że jedyny zespół biorący udział w konkursie i składający się z osób niepełnosprawnych zajął tak wysoką lokatę. Potwierdza to doskonałe przygotowanie i ciężką pracę twórczą, która przynosi wspaniałe rezultaty. 

ZAJĘCIA KULINARNE

TERAPIA ZAJĘCIOWA

 

 

INTEGRACYJNY XIV RAJD ROWEROWY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH IM. ST. KĄDZIELI

POD HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY SŁUPSKIEGO

30 lipca 2016 roku

 

30 lipca br. organizatorzy: Stowarzyszenie 'Zacisze' i Dom Pomocy Społecznej w Lubuczewie oraz współorganizatorzy: Dom Pomocy Społecznej w Machowinie, Dom Pomocy Społecznej w Machowinku, Klub Turystyki Rowerowej i Pieszej 'Bezkres' STS Ustka serdecznie zaprosili wszystkich miłośników jazdy rowerem, rekreacji i dobrej zabawy na doroczny Integracyjny XIV Rajd Rowerowy Osób Niepełnosprawnych im. St. Kądzieli pod honorowym patronatem Starosty Słupskiego Zdzisława Kołodziejskiego. Uczestnicy ruszyli trasą spod budynku Starostwa Słupskiego prowadzącą przez przystanki w DPS w Machowinie i DPS w Machowinku, z metą w DPS w Lubuczewie. Tego dnia wszystkim towarzyszyła wyśmienita zabawa, pyszny poczęstunek, doskonała rodzinna atmosfera i wiele sportowych emocji, bowiem podczas finału rajdu w Lubuczewie odbyły się gry ruchowe i poszukiwania ukrytego skarbu. Rozlosowano również cenne nagrody w konkursach tematycznych. W ten sposób organizatorzy zaprosili na jedyny i niepowtarzalny Rajd Rowerowy dofinansowany przez Powiat Słupski i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.    

 

 

'LUBUŚ' PODCZAS X OGÓLNOPOLSKIEGO ZJAZDU MASKOTEK W ROWACH

16-17 lipca 2016 roku

 

Maskotka Domu 'Lubuś' została przygotowana na dziesięciolecie istnienia Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie w 2010 roku. Od tamtego czasu uświetnia większość wydarzeń organizowanych na terenie Domu. Maskotka została doceniona przez widzów i uczestników X Ogólnopolskiego Zjazdu w Rowach, którzy ochoczo oddawali na nią swoje głosy. Dodatkowo 'Lubuś' zajął II miejsce w głosowaniu internautów na 'Maskotkę Naj Internetu'. 

 

 

ZAJĘCIA SPORTOWE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

05 lipca 2016 roku

 

Każdy a nas doskonale wie, że ruch to zdrowie. Dlatego też uzupełniając ofertę zajęć sportowych organizowanych na terenie DPS Lubuczewo, wybraliśmy się z grupą Mieszkańców na zajęcia ruchowo - rekreacyjne, by poćwiczyć na sprzęcie siłowni zewnętrznej. Dzięki takiej formie spędzania czasu korzystamy nie tylko z piękna przyrody, ale i aktywności fizycznej, dającej później poczucie zadowolenia i rozładowania negatywnych emocji. 

 

 

PLENER FOTOGRAFICZNY

'FOTOGRAFIE MIKRO - PRZYRODY'

29 czerwca 2016 roku

 

Większość z nas uwielbia patrzeć na fotografie - wspominać lub podziwiać to, co zostało na nich uwiecznione. Często też nie dostrzegamy piękna, które znajduje się wokół nas. Z tego powodu zorganizowaliśmy kolejny plener fotograficzny, tym razem pod nazwą 'Fotografie mikro - przyrody'. Podczas wyprawy do lasu mogliśmy robić zdjęcia przyrodzie, która urzeka swoim pięknem, fascynuje i zadziwia jednocześnie. Powstały piękne fotografie, które stanowić będą część wystawy zorganizowanej w DPS Lubuczewo. Mieszkańcy naszego Domu mogli tym samym doskonalić warsztat fotograficzny i przede wszystkim korzystać z rekreacji na świeżym powietrzu. 

 

 

QUIZ WIEDZY O DPS LUBUCZEWO

28 czerwca 2016 roku

 

W tym roku mija piętnaście lat od momentu powstania naszego Domu. Dlatego też wraz z Mieszkańcami i z ich inicjatywy postanowiliśmy zorganizować quiz wiedzy o DPS Lubuczewo. Do zabawy o zaszczytny tytuł mistrza wiedzy stanęło piętnaście osób, które zmagały się z trudnymi i często podchwytliwymi pytaniami z życia Domu. Nie zabrakło pięknych wspomnień, nostalgicznych uniesień i przede wszystkim zabawnych momentów. W wielkim finale zmierzyła się trójka zawodników z najlepszą pamięcią o tym, co działo się przez piętnaście lat w Lubuczewie. Pierwsze miejsce zajął pan Ernest, drugie pani Irenka, zaś trzecie pani Danusia. W ten dość oryginalny sposób świętowaliśmy jubileusz powstania naszego Domu. 

LETNIE GRILLOWANIE

 

 

LETNIA BIESIADA Z OKAZJI POWITANIA LATA

22 czerwca 2016 roku

 

Organizacja letniej biesiady sportowo - taneczno - rekreacyjnej wymaga przygotowania nie tylko poczęstunku, ale również gier i zabaw na świeżym powietrzu. Doskonałą ku temu okazją było powitanie lata, które w pełnej krasie przed nami. Dlatego też wielu Mieszkańców DPS Lubuczewo skorzystało z okazji i uczestniczyło w zaproponowanym przez terapeutów wydarzeniu. Kilkugodzinna zabawa i rekreacja na świeżym powietrzu sprawiła, że wszyscy w doskonałych humorach oczekują pięknego i gorącego lata, które właśnie zostało przez nich powitane. 

 

 

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE GŁÓWNEJ AKADEMII POMORSKIEJ W SŁUPSKU

21 czerwca 2016 roku

 

Od wielu lat Mieszkańcy naszego Domu ochoczo korzystają z wyjazdów do Biblioteki Pedagogicznej w Słupsku. Od kilku miesięcy czas spędzają również w czytelni Biblioteki Głównej Akademii Pomorskiej. Dzięki temu mogą do woli czerpać wiedzę z ogromnego zbioru bibliotecznego obejmującego nie tylko książki, ale i czasopisma. Często też okazjonalne wystawy dostarczają dodatkowych informacji. Tym razem Mieszkańcy DPS Lubuczewo mieli okazję podziwiać wystawę poświęconą ochronie raków morskich, którą przygotowali słupscy uczniowie i studenci. Dzięki tak atrakcyjnej formie przekazu wiedzy, Mieszkańcy naszego Domu dowiedzieli się najistotniejszych faktów z dziedziny biologii i geografii.  

 

 

IV MISTRZOSTWA GRY W TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR DPS LUBUCZEWO

20 czerwca 2016 roku

 

Tego dnia odbyły się kolejne Mistrzostwa Domu w najpopularniejszą grę sportową w naszym DPS-ie. W szranki o zaszczytny tytuł Mistrza Gry w Tenisa Stołowego stanęło dziewięciu zawodników, którzy zostali podzieleni na trzy grupy. Dwie osoby z dwóch pierwszych miejsc w poszczególnych grupach przeszły do ćwierćfinałów. W półfinałach znalazła się najlepsza czwórka zmagań. Po kilkunastu zaciętych meczach poznaliśmy finalistów i laureatów IV Mistrzostw Tenisa Stołowego. Kolejny raz pierwsze miejsce zajął pan Kamil, zdobywając złoty medal i puchar DPS Lubuczewo, drugie miejsce wywalczył pan Ernest, zaś trzecie pan Darek. Tym samym panowie powtórzyli swoje osiągnięcia sprzed roku.

 

 

SUKCES 'EPITETEM PO METAFORZE' PODCZAS XIV MIĘDZYNARODOWEGO PRZEGLĄDU TEATRÓW WSPANIAŁYCH W TCZEWIE

07-12 czerwca 2016 roku 

 

Grupa teatralna 'Epitetem po Metaforze' z DPS Lubuczewo została wyróżniona i nagrodzona tournee teatralnym za autorski spektakl pt. 'Art. Pop. Love' podczas XIV Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych Tczew 2016. To już 13. nagroda konkursowa w dorobku zespołu z Lubuczewa, piąta zdobyta podczas przeglądu międzynarodowego. Grupa drugi raz wzięła udział w festiwalu i osiagnęła ogromny sukces - uznanie widzów i instruktorów z różnych państw za kunszt i poetycką historię, wyróżnienie Jury oraz nagrodę specjalną. Dwa występy dodatkowe zespołów z Lubuczewa, Gruzji i RPA odbyły się w Centrum Kultury w Gdyni i Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Udziałem Mieszkańców DPS Lubuczewo były również liczne atrakcje, m.in. koncert gwiazdy muzyki pop Anny Wyszkoni, happening, warsztaty artystyczne, plastyczne, kulinarne i modowo - fotograficzne, biesiada kaszubska, rejs po porcie Gdyńskim, wycieczka po Wejherowie, a także zajęcia rekreacyjne i sportowe - zmagania na kręgielni i relaks na basenie. Teatralny tydzień był bardzo intensywny, jednak bogaty w doznania i doświadczenia. Była to okazja na wymianę poglądów, nawiązanie międzynarodowych kontaktów i podpisanie porozumienia o współpracy artystycznej pomiędzy placówkami, które wzięły udział w przeglądzie.  

 

 

UROCZYSTE OBCHODY DNIA MATKI

27 maja 2016 roku

 

Dzień Matki jest bardzo ważnym dniem dla Mieszkanek naszego Domu. Żadne słowa nie opiszą ważności tego święta. Matka jest bowiem najważniejszą osobą w życiu każdego z nas. Dlatego też przygotowaliśmy wyjątkowe i pełne wzruszeń obchody Dnia Matki. Nie obyło się bez aforyzmów, wierszy, życzeń, specjalnie na ten dzień przygotowanych prezentacji i utworów muzycznych. Podczas słodkiego poczęstunku poeci DPS Lubuczewo pan Stanisław i pan Cezary umilili zebranym Mamom ich święto. Całość spotęgowały emocjonalne prezentacje na temat roli Mamy w życiu człowieka oraz słowa wdzięczności dziecka wyrażone sentencjami i piosenkami.   

 

 

IV FESTIWAL TWÓRCZOŚCI SCENICZNEJ SŁUPSK 2016

25 maja 2016 roku

 

Podczas festynu integracyjnego w DPS 'Leśna Oaza' w Słupsku i jednocześnie IV Festiwalu Twórczości Scenicznej pn. 'Młodość przychodzi z wiekiem' artyści z DPS Lubuczewo zaprezentowali się w wystąpieniu teatralno - tanecznym pt. 'Młodość - to my!'. Perfekcyjne wykonanie sceniczne i ogromne pokłady energetyczne porwały publiczność, która z zapartym tchem śledziła spektakl teatralno - taneczny Mieszkańców naszego Domu. Kolejny raz potwierdzili oni, iż zawsze stawiają sobie najwyższe cele - rewelacyjnego przygotowania i oddania duszy oraz serca sztuce.

 

 

IV EDYCJA KONKURSU KULINARNEGO 'MASTER SZEF'

11 maja 2016 roku

 

Zajęcia kulinarne w naszym Domu są bardzo popularne. Nie dziwi zatem fakt, że czwarta edycja konkursu kulinarnego 'Master Szef' okazała się sukcesem organizacyjnym i frekwencyjnym. Tego dnia bowiem królowały ukochane przez każdego pierogi. Na wstępie zabawy wyemitowano filmik edukacyjny o zasadach prawidłowego odżywiania się. Następnie powołano czteroosobowe Jury, które skrupulatnie oceniało zawodników. Każda osoba biorąca udział w zabawie miała za zadanie przygotować z określonej ilości ciasta i składników minimum pięć pierogów (z innym farszem), których smak i wygląd oceniało wspomniane Jury, przyznając swoje punkty od 1 do 5. Dodatkowo instruktorzy przyznawali do 10 punktów za sposób przygotowania pierogów, wkład pracy i zaangażowanie. W ten sposób poznaliśmy najlepszych 'twórców' pierogów. Trzecie miejsce zajęły: pani Krysia i pani Bernarda, drugie pan Czesiu, zaś bezapelacyjną tryumfatorką zabawy kulinarnej okazała się pani Małgorzata, dla której było to pierwsze zwycięstwo w zajęciach z gotowania. W nagrodę otrzymała upominek oraz statuetkę z tytułem 'Master Szefa 2016'. 

 

 

III QUIZ HISTORYCZNY
O TYTUŁ 'MISTRZA WIEDZY HISTORYCZNEJ'

04 maja 2016 roku

 

Quiz historyczny rozgrywany w okolicach świąt majowych to już tradycja naszego Domu. Od trzech lat Mieszkańcy DPS Lubuczewo walczą o tytuł 'Mistrza Wiedzy Historycznej'. W tym roku aktywnie uczestniczyło w nim osiemnaście osób, które odpowiadały na pytania z historii Polski i historii powszechnej. Pytania okazały się na tyle trudne i podchwytliwe, że dotychczasowi zwycięzcy konkursu odpadli już na samym jego początku. W finale niespodziewanie tryumfowała pani Magdalena, która o punkt wyprzedziła pana Józefa. Na najniższym stopniu podium stanął pan Janusz. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Najważniejsza jednak tego dnia okazała się lekcja historii, która winna być przypominana podczas obchodów wszystkich najważniejszych rocznic i świąt.

 

 

V EDYCJA TURNIEJU MUZYCZNEGO
'JAKA TO MELODIA? O ZŁOTĄ NUTKĘ'

28 kwietnia 2016 roku

 

Piąta edycja zabawy muzycznej pn. 'Jaka to melodia? O Złotą Nutkę' cieszyła się ogromnym zainteresowaniem Mieszkańców naszego Domu. Do samego turnieju przystąpiło blisko dwadzieścia osób, które zgadywały tytuły polskich i zagranicznych piosenek. W pierwszej rundzie zmagań do odgadywania były nazwy nut i innych znaków muzycznych. Za każdą prawidłową odpowiedź zawodnik mógł otrzymać jeden punkt. W drugiej rundzie Mieszkańcy DPS Lubuczewo zgadywali tytuły piosenek z uprzednio przygotowanej listy. Każdy uczestnik miał trzy szanse, które musiał obronić, aby dostać się do rundy finałowej. Za prawidłowo odgadnięty tytuł piosenki również mógł otrzymać jeden punkt. Pięć osób z największą ich liczbą przeszło do decydujacej rozgrywki. I tak po kilku godzinach zmagań muzycznych 'Złota Nutka' pierwszy raz powędrowała do pana Artura. Drugie miejsce w zabawie zajął pan Kamil, zaś trzecie pan Ernest. Uczestnicy zabawy imponowali rozległą wiedzą, co potwierdziło ich wrażliwość i miłość do muzyki. 

 

 

III 'TURNIEJ DOWCIPU O ZŁOTY UŚMIECH'
DPS LUBUCZEWO 2016

27 kwietnia 2016 roku

 

 

Dobry humor i pozytywne nastawienie do świata to podstawa. Dlatego też każdego roku w kwietniu organizujemy w naszym Domu turniej dowcipu. Tym razem w szranki o tytuł najlepszego 'kawalarza' stanęło kilkanaście osób, które musiały zmierzyć się z kilkoma zadaniami: odgadnięciem jak największej liczby tytułów piosenek biesiadnych użytych w kabarecie, przedstawieniem dowolnej liczby dowcipów, za co byli oceniani przez wybrane uprzednio Jury, odgadywaniem znaczeń słówek brzmiących śmiesznie w innych językach, odpowiedziami na 'głupie pytania' - zabawną formą intelektualnej zabawy słowami, wykonaniem wylosowanej wesołej piosenki w wersji karaoke. Dopiero dogrywka, czyli konkurs plastyczny na najlepiej wykonaną ozdobę papierową na czas , zdecydowała, kto zwycięży. Po raz pierwszy w historii konkursów tematycznych organizowanych w DPS Lubuczewo zwyciężyły dwie osoby: pan Kamil i pan Ernest, drugie miejsce zajął pan Artur, zaś trzecie pan Czesław. Zwycięzcy otrzymali pamiątkową statuetkę 'Złotego Uśmiechu' oraz słodkie upominki. Mieszkańcy naszego Domu gromkimi brawami podziękowali wszystkim uczestnikom za rozbawienie ich do łez.

 

 

III MISTROZSTWA GRY W BILARD DPS LUBUCZEWO 2016

26 kwietnia 2016 roku

 

Bilard obok tenisa stołowego i kręgli jest tą dyscypliną, która cieszy się dużym powodzeniem wśród Mieszkańców naszego Domu. Organizowane Mistrzostwa są tylko potwierdzeniem ich zainteresowania. W tym roku w szranki o tytuł Mistrza Gry w Bilard DPS Lubuczewo stanęło dziesięć osób, które zostały podzielone na dwie grupy. Z fazy grupowej dwie osoby z dwóch pierwszych miejsc przeszły do półfinałów. Po wielogodzinnych zmaganiach na podium III Mistrzostw Gry w Bilard DPS Lubuczewo 2016 stanęli: ze złotym medalem i pucharem po raz drugi pan Czesław (mistrz z 2014 roku), ze srebrnym medalem pani Magdalena, natomiast z brązowym medalem pan Kamil. Tym samym poznaliśmy najlepszych zawodników gry w bilard w naszym Domu w tym roku.

 

 

III MIEJSCE PODCZAS IX POWIATOWEGO PRZEGLĄDU KABARETOWEGO 'OBCIACH' W KOBYLNICY

01 kwietnia 2016 roku

 

W tym roku w szranki o tytuł najlepszego kabaretu podczas IX Powiatowego Przeglądu Kabaretów Wszelakich 'Obciach' w Kobylnicy stanęło kilkanaście zespołów, które zostały podzielone na trzy kategorie. W grupie dorosłych walczyło blisko dziesięć grup, a poziom rywalizacji był bardzo wysoki. 'Epitetem po Metaforze' z DPS Lubuczewo zaprezentowało autorską sztukę kabaretową pt. 'Hotel Kopytkowo', która w wysublimowany i abstrakcyjny sposób obrazowała tzw. sposób ujmowania świata 'czarnym humorem'. Ryzyko podjęte przez grupę opłaciło się, bowiem już trzeci raz otrzymała ona nagrodę. Tym razem 'Epitetem' uplasowało się na trzecim miejscu, ustępując podium zespołom z Objazdy i Kobylnicy. To już jedenasta nagroda teatralna w portfolio zespołu, który na przestrzeni dwóch i pół roku stał się najbardziej utytułowanym w historii DPS Lubuczewo. Najważniejszym jednak okazał się fakt integracji i wymiany doświadczeń scenicznych z innymi grupami, które wzięły udział w powiatowym święcie teatru kabaretowego.

 

 

WYSTĘPY ARTYSTÓW Z DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ
DLA MIESZKANEK WSI LUBUCZEWO

8 marca 2016 roku

 

Na specjalne zaproszenie Sołtysa Lubuczewa pani Marianny Płoszaj oraz pań z Koła Gospodyń Wiejskich dziesięcioro artystów z DPS Lubuczewo wystąpiło w świetlicy wiejskiej dla Mieszkańców wsi z autorskim programem artystycznym. Dla wszystkich kobiet specjalne show przygotowali członkowie grupy taneczno - wokalnej 'Singersi' i teatralnej 'Epitetem po Metaforze', a także poeta pan Cezary Wosinek. Przedstawienie artystyczne składało się z prezentacji poetyckiej, kabaretu pt. 'Wesele pod Brodą', występów wokalnych i show tanecznego pt. 'Dance Fashion Show'. Najpierw jednak złożono najserdeczniejsze życzenia w imieniu Pani Dyrektor DPS Lubuczewo Moniki Bill oraz wszystkich Mieszkańców naszego Domu.

Mieszkańcy DPS Lubuczewo pokazali, że mają dystans do siebie i rzeczywistości oraz że w zabawny sposób mogą przedstawić skomplikowane relacje damsko - męskie. Spotkanie umiliły słodkości i poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że współpraca na niwie artystycznej między KGW Lubuczewo i DPS Lubuczewo stoi na najwyższym poziomie i jest bardzo ważna dla obydwu grup, dlatego też będzie kontynuowana w przyszłości. 

 

 

OBCHODY DNIA KOBIET

07 i 08 marca 2016 roku

 

W tym roku ten wyjątkowy dzień postanowiliśmy uczcić wyjazdem Mieszkanek naszego Domu do kawiarni w Słupsku na uroczysty poczęstunek i coś słodkiego oraz organizacją uroczystego spotkania w kawiarence DPS Lubuczewo. Były okazjonalne życzenia, wiersze, utwory muzyczne, dowcipy na tematy damsko - męskie, ale przede wszystkim wspaniała atmosfera i klimat serdeczności. 

 

 

SUKCES W III MISTRZOSTWACH GMINY SŁUPSK

W TENISIE STOŁOWYM W JEZIERZYCACH

27 luty 2016 roku

 

Grupa tenisa stołowego DPS Lubuczewo 'Orły z Lubuczewa' uparcie ćwiczyła i doskonaliła warsztat, by zmierzyć się z zawodnikami z całej Gminy Słupsk w III Gminnych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym. Reprezentanci naszego Domu podczas Mistrzostw odnieśli wspaniałe rezultaty. W ścisłej czołówce w swojej kategorii wiekowej uplasował się pan Kamil, który zajął doskonałe VI miejsce! Natomiast pan Czesław otrzymał pamiątkową statuetkę dla najstarszego zawodnika zmagań sportowych. Tak znakomity efekt przyniosły przede wszystkim liczne treningi. Rehabilitacja przez sport osiąga zatem w naszym Domu wymierne korzyści, ponieważ służy przede wszystkim zwiększeniu motywacji, socjalizacji i poprawie kondycji psychofizycznej.

 

 

DZIEŃ CARVINGU 

26 luty 2016 roku

 

Zajęcia kulinarne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Mieszkańców DPS Lubuczewo, dlatego też kilkunastu z nich bez wahania zmierzyło się z trudami zajęć carving'owych. Z dobrymi nastrojami i głowami pełnymi pomysłów, a także z ogromnym zapałem rzeźbili oni w warzywach i owocach wybrane uprzednio zwierzątka i roślinki, które zostały im przybliżone w przygotowanych wizualizacjach. Po kilku godzinach zmagań na talerzach pojawiły się liczne: kaczki, łabędzie, kwiaty, gąsienice, myszki, biedronki, żółwie oraz inne zwierzątka i rzeźby. Kolorowe, zdrowe i pyszne rękodzieła szybko zniknęły, bowiem nagrodą za udział w Dniu Carvingu już tradycyjnie była konsumpcja wykonanych prac i ogromna satysfakcja z udanych rzeźb oraz spędzenie czasu w miłej atmosferze w szerokim gronie.

 

 

V EDYCJA 'KARAOKE SHOW O SŁOTY MIKROFON'

24 luty 2016 roku

 

Konkursy muzyczno-wokalne cieszą się ogromnym powodzeniem w naszym Domu. Dlatego też zorganizowana została piąta edycja zabawy pn. 'Karaoke Show o Złoty Mikrofon'. Zwycięzcę konkursu wyłoniło trzyosobowe Juryzaproszone do obrad spośród Mieszkańców, którzy skrupulatnie oceniali występujących. Wszyscy chętni do udziału w zabawie zgłaszali się w momencie zakończenia występu poprzedniego zawodnika. Zmagania zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym uczestnicy wykonywali dowolnie wybrany przez siebie utwór. W drugim losowali piosenkę tuż przed swoim występem z uprzednio przygotowanej listy. Jury wybrało zwycięzcę 'Karaoke Show', przyznając za wykonanie piosenki punkty od 1 do 10. W finale bezkonkurencyjny okazał się pan Kamil, który otrzymał pamiątkowe trofeum na własność, bowiem już trzykrotnie wygrał naszą zabawę.

 

 

ZAJĘCIA SPORTOWE W KRĘGIELNI

17 luty 2016 roku

 

Gra w kręgle jest obok tenisa stołowego i piłki nożnej ulubioną dyscypliną sportową, w której Mieszkańcy DPS Lubuczewo bardzo chętnie biorą udział. Dlatego też w sezonie zimowym kilkunastu z nich pojechało do Słupska na kolejne zajęcia sportowe w kręgielni. Drużynowa walka w duchu fair play wyłoniła zwycięzców, dla których nagrodą była satysfakcja ze skorzystania z oferty zajęć ruchowych dla Mieszkańców naszego Domu.

 

 

ZAJĘCIA SPORTOWE NA LODOWISKU W USTCE

16 luty 2016 roku

 

Sport to przede wszystkim zdrowie, hartowanie ducha i odpowiedniej postawy wobec innych i świata. Z tego też powodu instruktor ds. k/o zorganizował wyjazd na zajęcia sportowe na lodowisku przy Centrum Kultury Gminy Ustka w Ustce. Kilkoro Mieszkańców naszego Domu przypomniało sobie jak jeździ się na łyżwach, a dwójka z nich po raz pierwszy spróbowała jazdy na tafli lodu. Obyło się bez upadków, było za to wiele radości i satysfakcji z ruchu na świeżym powietrzu. Tym samym zajęcia sportowe na lodowisku na stałe wpiszą się w ofertę zajęć sportowo-rekreacyjnych DPS Lubuczewo. 

 

 

 

'WALENTYNKOWA RANDKA W CIEMNO'

15 luty 2016 roku

 

W naszym Domu Walentynki obchodzone są jako 'Dzień miłości do bliźniego'. Dlatego też w tym roku postanowiliśmy podejść do tematu na wesoło i zorganizowaliśmy 'Walentynkową randkę w ciemno'. Do zabawy przystąpili zarówno panowie, jak i panie. Zwycięskie pary zjadły uprzednio przygotowaną kolację przy świecach. Wiele radości dały publiczności i uczestnikom wydarzenia pytania przygotowane przez instruktorów, a jeszcze więcej zaskakujące i dowcipne odpowiedzi.

 

 

I TURNIEJ TAŃCA O TYTUŁ MISTRZA TAŃCA DPS LUBUCZEWO

08 luty 2016 roku

 

Mieszkańcy naszego Domu kochają muzykę i taniec, dlatego też pierwszy raz zorganizowaliśmy Turniej Tańca o tytuł 'Mistrza Tańca DPS Lubuczewo'. Do konkursu mógł przystąpić dosłownie każdy. Główną nagrodą była doskonała zabawa oraz pamiątkowa statuetka 'Mistrza Tańca', dyplom i słodki upominek. W pierwszej rundzie ruchowych zmagań uczestnik tańczył do wylosowanej przez siebie piosenki polskiej lub zagranicznej z gatunku disco. Trzyosobowe Jury skrupulatnie oceniało każdy występ, podając wyniki tuż po jego zakończeniu. Do finału zostało zaproszonych pięć osób, które wykonywały drugi taniec. Po zsumowaniu punktów z pierwszej i drugiej rundy poznaliśmy 'Mistrza Tańca DPS Lubuczewo 2016', którym została pani Gosia, tylko o punkt wyprzedzając pana Mirka, zaś na trzecim stopniu podium stanął pan Ernest.

 

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA W MACHOWINIE

05 luty 2016 roku

 

W karnawale dobra zabawa to podstawa. Tak też było i tym razem w Machowinie. Mieszkańcy naszego Domu zostali zaproszeni do DPS Machowino na dyskotekową imprezę karnawałową, podczas której oprócz licznych tańców odbyły się różne konkursy tematyczne. Podopieczni DPS Lubuczewo wrócili w wyśmienitych humorach, co dowodzi, że zabawa była wspaniała, a integracyjne spotkanie owocne w liczne rozmowy.

 

 

III 'SŁODKI BAL CZWARTKOWY'

04 luty 2016 roku

 

III 'Słodki Bal Czwartkowy' zorganizowany został przez DPS Lubuczewo dla Mieszkańców DPS Lubuczewo, DPS Machowino i DPS Machowinko. Tradycyjnie, uroczyście rozpoczęła go Pani Dyrektor Monika Bill, dziękując uczestnikom za przybycie i życząc wyśmienitej zabawy oraz doskonałych humorów. Tego dnia można było zdobyć zaszczytne tytuły: 'Króla Disco', 'Króla i Królowej Balu' oraz 'Top Samba Model' (w konkursie na najoryginalniejszy strój karnawałowy). Pierwsza wspólna zabawa taneczna na dobre rozpoczęła bal. I tak, oprócz tańców indywidualnych i grupowych w rytm największych polskich i światowych przebojów dyskotekowych, odbyły się liczne konkursy, m.in.: jedzenie pączka z zawiązanymi rękami, 'balon parzy', drużynowy konkurs 'Łut szczęścia' - konkursy dla osób z poszczególnych Domów: 'Gangnam style', bałwan, skoki na skakance, rzut do celu, bieg z piłeczką ping pongową na czas, limbo, bieg z balonem między nogami, taniec na gazecie, taniec z pączkami z kółek papierowych. Po kilku godzinach wspólnej zabawy przyszedł czas na ogłoszenie wyników w poszczególnych kategoriach konkursowych. 'Królową Disco' oraz 'Królową Balu' zostały reprezentantki gospodarzy, tytuł 'Króla Balu' powędrował do Mieszkańca DPS Machowinko, zaś 'Top Samba Model' do DPS Machowino. Po wręczeniu upominków i pamiątkowej sesji zdjęciowej, wszyscy udali się na tradycyjny słodki poczęstunek. W ten sposób wypełniła się tradycja i za rok znów można spotkać się w naszym Domu na najlepszej karnawałowej zabawie.  

 

 

ZABAWA INTEGRACYJNA W STYLU LAT 70. i 80. W POTĘGOWIE

03 luty 2016 roku

 

Karnawał nie może obejść się bez dobrej zabawy. Tak właśnie było podczas tanecznego spotkania integracyjnego w Środowiskowym Domu Samopomocy w Potęgowie. Mieszkańcy DPS Lubuczewo zostali zaproszeni na wyśmienitą zabawę w stylu lat 70. i 80., podczas której oprócz tańców, pysznego poczęstunku, doskonałej atmosfery, odbyły się tematyczne konkursy z upominkami. Zadowolenie ze wspólnie spędzonego czasu z podopiecznymi z innych placówek było ogromne. Potwierdza to fakt, że czasy PRL-u okazały się być kolorowe i pozytywnie zakręcone, a zorganizowana zabawa - sentymentalną podróżą w czasie. 

 

 

KALAMBURY
29 stycznia 2016 roku

 

Zabawa integracyjna 'Kalambury' to doskonała okazja, by w miłej i zabawnej atmosferze spędzić swój czas wolny. To w końcu szansa, aby wspólnie z innymi Mieszkańcami naszego Domu dać upust pozytywnym emocjom. Tego dnia bowiem towarzyszył wszystkim świetny humor i wydobywały się ogromne pokłady dowcipu, gdyż przygotowane przez instruktorów zadania do pokazywania i rysowania były bardzo oryginalne i komiczne. Uczestnicy zabawy wyszli z zajęć z uśmiechami na twarzach i zadowoleniem ze wspólnie spędzonych chwil, ponieważ nie było przegranych - każdy okazał się tu zwycięzcą.

 

 

WYSTAWA 'II WOJNA ŚWIATOWA - FAKTY I MITY'

29 stycznia 2016 roku

 

Mieszkańcy DPS Lubuczewo mieli wyśmienitą okazję, aby podziwiać wystawę pn. 'II wojna światowa - fakty i mity' przygotowaną przez Słupski Oddział Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego oraz Grupę Rekonstrukcyjną II wojny światowej i zaprezentowaną w Szkole Podstawowej we Wrześciu. Tego dnia mogli zobaczyć banknoty i medale z różnych stron świata, pamiątkowe zdjęcia, stroje i akcesoria wojskowe, w tym broń, jak również usłyszeć od pasjonatów II wojny światowej autentyczne historie i ciekawostki, których próżno szukać w podręcznikach czy opracowaniach tematycznych. Była to prawdziwa lekcja historii i patriotyzmu.

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
PT. 'BABCIA I DZIADEK W ŚWIECIE WNUCZĄT'

21 stycznia 2016 roku 

 

W tym roku uroczyste obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka odbyły się na wesoło. Postanowiliśmy przenieść w czasie Babcie i Dziadków, by na nowo przypomnieli sobie jak to jest w świecie wnucząt. Dlatego też oprócz konkursów tanecznych, odbyły się liczne zabawy, typu: karmienie bobasa, przebieranie wnuczka, ukladanie klocków, składanie puzzli, łowienie rybek, jazda na kucykach, pląsy z balonami. Ten wspólnie spędzony czas potwierdził, iż Mieszkańcy naszego Domu mają ogromne poczucie humoru i duży dystans do otaczającej ich rzeczywistości. Najważniejsze jednak, że wszyscy razem doskonale bawili się podczas uroczystych obchodów bardzo ważnego w polskiej kulturze święta - Babci i Dziadka, którzy sa po prostu niezastąpieni i uwielbiani przez swoje wnuczęta. Po zakończonych obchodach Mieszkańcy naszego Domu zostali zaproszeni na uprzednio przygotowany poczęstunek przy dźwiękach specjalnie dobranych na ten dzień piosenek. 

 

 

LAURY MIESZKAŃCÓW DPS LUBUCZEWO
W MIĘDZYNARODOWYCH KONKURSACH
MALARSKICH I TEATRALNYCH

19-20 stycznia 2016 roku

 

Mieszkańcy DPS Lubuczewo bardzo chętnie uczestniczą w różnego rodzaju konkursach, by móc wymieniać doświadczenia i rozwijać swoje wszechstronne pasje. Tym razem osiem osób  wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Malarskim i Teatralnym pn. 'Polskie bajanie'. Do konkursu przystąpiło kilkaset osób z całego świata, a międzynarodowe Jury miało trudne zadanie, by nagrodzić najlepsze prace. Tym bardziej miło poinformować, iż Mieszkańcy naszego Domu zostali wyróżnieni trzykrotnie. III miejsca w konkursie w kategorii malarskiej zajęły: p. Beata Obardzanek i p. Bernarda Woźniak za autorskie rysunki i obrazy. Natomiast I miejsce w kategorii scenicznej za autorski spektakl pt. 'Zniewolenie' zajęła grupa teatralna 'Epitetem po Metaforze', dla której jest to kolejne wyróżnienie na arenie międzynarodowej. Jedenaście konkursowych nagród teatralnych potwierdza, iż zespół z naszego Domu jest niekwestionowanym liderem lokalnego amatorskiego ruchu artystycznego w kategorii prezentacji scenicznej. 

 

 

KONCERT ZESPOŁU 'PULSAR'
DLA MIESZKAŃCÓW DPS LUBUCZEWO

04 stycznia 2016 roku

 

Zespół 'Pulsar' to niekwestionowana gwiazda muzyki rozrywkowej. Dlatego tym bardziej miło nam, iż grupa charytatywnie zgodziła się wystąpić dla Mieszkańców DPS Lubuczewo. Tego dnia odbył się wspaniały i wzruszający koncert, podczas którego można było usłyszeć najpiękniejsze polskie i światowe kolędy oraz pastorałki. Ten magiczny czas uzupełniły opowieści muzyków na temat roli świąt w życiu człowieka i dobroci dla drugiej osoby. W ten sposób Mieszkańcy naszego Domu mogli uczestniczyć we wspaniałym muzycznym święcie i raz jeszcze przeżyć bożonarodzeniową magię, która niedawno była udziałem nas wszystkich.  

Liczba odwiedzin: 4809

© Copyright DPS LUBUCZEWO, All Rights Reserved. Szablon strony: GRX.pl

    Zaloguj się    

Mapa strony