DPS LUBUCZEWO DPS LUBUCZEWO

Szukaj:Szukaj: »

GIMNASTYKA PORANNA, REHABILITACJA - STYCZEŃ 2022

Gimnastyka poranna dla seniora nie musi być wcale trudna i nie powinna przemęczyć układu ruchu. Aktywność fizyczna pomaga wzmacniać mięśnie i cały organizm, wpływa na właściwą pracę serca, zapobiega depresji, wspiera pracę mózgu, układu nerwowego i hormonalnego. Dlatego codziennie w naszym Domu odbywają się zajęcia ruchowe, której celem jest pobudzenie organizmu po śnie i przygotowanie do różnych aktywności w ciągu dnia.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA - STYCZEŃ 2022

Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta, które na dobre zadomowiły się w naszym kraju. Uczciliśmy te dwa święta miło spędzając czas przy kawie i ciastkach, w cudownej atmosferze.

ARTETERAPIA , WRÓŻKI - BABUSZKI I DZIADEK - MAGIK - STYCZEŃ 2022

Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta, które na dobre zadomowiły się w naszym kraju. Zawczasu przygotowywaliśmy własnoręcznie na terapii zajęciowej WRÓŻKI – BABUSZKI, które są symbolem spełniania marzeń nie tylko w te świąteczne dni, ale przez cały rok naszym Kochanym Seniorom. Żeby naszym wróżkom – babuszkom było raźniej dotrzymuje im towarzystwa przystojny DZIADEK - MAGIK.

FILMOTERAPIA - STYCZEŃ 2022

18 stycznia przypada 140 rocznica urodzin Alana Alexandra Milne, brytyjskiego pisarza, autora książek „Kubuś Puchatek”, „Chatka Puchatka” Z tej okazji na zajęciach filmoterapii obejrzeliśmy film biograficzny pt. „Żegnaj Christopher Robin”. Opowiada on o życiu pisarza i jego rodziny. Alan Alexander Milne przeprowadza się z rodziną na wieś, gdzie ma nadzieję, że odnajdzie ukojenie i spokój po wojennych doświadczeniach. Podczas beztroskich zabaw ze swoim synem pojawia się myśl, aby stworzyć opowieść dla dzieci. W ten sposób powstaje książka Kubuś Puchatek, która staje się popularna. Autor nie spodziewa się międzynarodowego sukcesu. Bohater nie umie poradzić sobie z narastającą popularnością, która dotyka także jego żonę oraz ukochanego syna.

BAL KARNAWAŁOWY - STYCZEŃ 2022

Karnawał jest świetną zabawą, spełnianiem swoich pragnień, któremu towarzyszy wiele emocji i wrażeń. My bawiliśmy się wystrzałowo na dzisiejszym Balu Karnawałowym w DPS w Lubuczewie. Nasza kawiarenka zamieniła się w prawdziwą salę dyskotekową. Świecąca kula, dekoracje kolorowymi balonami i serpentyny robiły wrażenie oraz zachęcały do zabawy. Niektórzy dzięki barwnym przebraniom byli nie do poznania, inni zaś budzili podziw. Wszyscy bawili się znakomicie, gdyż humor dopisywał a nogi same wyrywały się do tańca.

GRY ZESPOŁOWE - STYCZEŃ 2022

W Nowy Rok wchodzimy aktywnie i w dobrym nastroju. Nasze postanowienia obejmują bardziej ofensywne podejście do zdrowia i kondycji. Zaczynamy ćwiczyć pełną piersią a przy tym wspaniale się bawić. Zakupione przez Panią Dyrektor nowe stoły do gier poszerzają możliwości do rozwoju i przełamywania starych nawyków oraz są alternatywą na spędzenie wolnego czasu podczas zabawy z uśmiechem.

© Copyright DPS LUBUCZEWO, All Rights Reserved. Szablon strony: GRX.pl

    Zaloguj się    

Mapa strony