![]() |
DPS LUBUCZEWO DPS LUBUCZEWO |
Kochani!
Święty Mikołaj istnieje!!!
Dotarł dziś 18 grudnia 2020 r.
do Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie.
Składamy gorące podziękowania dla Mikołaja – Pana Dariusza Kloskowskiego i Jego Fundacji Wspierania Inicjatyw Niekonwencjonalnych ,,Sub ventum”. To dzięki ich działaniom dobroczynnym nasi Mieszkańcy otrzymali świąteczne prezenty. Radość i wzruszenie tego wieczoru były ogromne. Darczyńcy sprawili Mieszkańcom naszego Domu wielką niespodziankę wywołując różne reakcje, od łez po ogromne brawa!!! Na koniec zabrzmiała piękna piosenka Czerwonych Gitar ,,Dzień jeden w roku”.
W oczekiwaniu na Boże Narodzenie w naszym Domu stanęła piękna, żywa choinka z Leśnictwa Karżcino. Pragniemy serdecznie podziękować Nadleśnictwu Ustka, a w szczególności Panu Lechowi Wernerowi, leśniczemu z Karżcina za wieloletnią współpracę i obdarowywanie nas co roku w okresie świątecznym żywym, pachnącym drzewkiem. Czas refleksji i radosnego oczekiwania na święta spędzony przy pięknym wystroju, będzie niesamowitym doznaniem duchowym, oraz zatrzymaniem się na chwilę w codziennym zabieganiu.
NAGRODY DYREKTORA ZA AKTYWNĄ POSTAWĘ I GODNE REPREZENTOWANIE DPS LUBUCZEWO W RAMACH REHABILITACJI SPOŁECZNEJ W 2020 ROKU
grudzień 2020 r.
Podczas ochodów Mikołajek Dyrektor DPS Lubuczewo wręczyła doroczne nagrody dla najaktywniejszych uczestników zajęć terapeutycznych w 2020 roku. Słowa uznania i podziękowania za aktywną postawę i godne reprezentowanie DPS Lubuczewo powędrowały do czternastu osób zaangażowanych w życie Domu. Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!
Serdecznie dziękujemy firmie ,,Allbag,, - producentowi, importerowi i dystrybutorowi toreb reklamowych z miejscowości Świnna Poręba za okazane wsparcie i przekazanie dla Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie maseczek ochronnych oraz materiałów do wykorzystania na zajęciach podczas terapii zajęciowej.
Dyrektor, Mieszkańcy
i Pracownicy Domu
Dla Olusia - przekazaliśmy nakrętki oraz prace wykonane na terapii zajeciowej na licytacje. Cieszymy się, że możemy pomóc i zachęcamy innych do POMAGANIA.
Współudział w projekcie Domu Pomocy Społecznej w Machowinie pod nazwą 'Mały Książę we współczesnym świecie, czyli teatr uliczny sposobem na pokonanie barier i integrację społeczną'. Zdjęcia POKAZU MODY W PLENERZE.
Prezentujemy Państwu wystawę prac plastycznych mieszkańców DPS w Lubuczewie, do której kluczem doboru tematyki stało się zaproszenie do współudziału w projekcie Domu Pomocy Społecznej w Machowinie pod nazwą 'Mały Książę we współczesnym świecie, czyli teatr uliczny sposobem na pokonanie barier i integrację społeczną'. Kontynuując tematykę kwiatową, różaną - stworzyliśmy wystawę, która stanowiła tło do zrealizowania części projektu. Zdjęcia mody teatralnej w plenerze nawiązywały do wątku miłości bohatera z różą w książce pt.:,,Mały Książę”.
,,NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE”- to akcja której celem jest zbiórka plastikowych nakrętek. Przyłączcie się WSZYSCY! Poinformujcie swoich znajomych, przyjaciół, członków rodziny, sąsiadów o naszej akcji. Od dziś na terenie Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie stoi ,,SERCE POMOCY”. Podobnie jak w poprzednich edycjach nakrętki można przynosić i układać w workach pod naszą bramą wjazdową. Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno – ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. My wciąż chętnie ZBIERAMY I POMAGAMY !
Złota piękna polska jesień!!!
Słoneczna i ciepła pogoda sprawiła, że nasi Mieszkańcy chętnie korzystali z jej uroków. Różnorodne barwy tej pory roku w połączeniu z jasnym światłem słonecznym zachęciły do podziwiania przyrody, ale także do uporządkowania terenu domu, który wraz z zachodem słońca stawał się coraz piękniejszy !!!
Kontynuujemy realizację KONKURSU ,, WSPIERANIE WYKONANIA W 2020 ROKU ZADAŃ Z ZAKRESU REHABILITACJI SPOŁECZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH” UCZESTNIKÓW ZADANIA ,,KULTURA LITERACKA BEZ BARIER”. W ramach, którego odbyły się zajęcia z emisji głosu, szkolenia dykcji i poprawnej wymowy. Efekt końcowy tych zajęć to nagranie płyty z wierszami Pani Doroty Smardzewskiej, które recytowane są przez osoby niepełnosprawne.
Przed technologią i coraz większą cyfryzacją życia nie uciekniemy, więc staramy się ją wdrażać w naszym Domu. Dzięki zadaniu ,,KULTURA LITERACKA BEZ BARIER”, które daje nam możliwość stopniowego uwalniania ukrytych potencjałów i talentów naszych Mieszkańców kontynuujemy spotkania edytorskie. Mieszkańcy chętnie się uczą nowych możliwości komunikacji, form pisania tekstów oraz poprawnej recytacji wierszy, bazując na twórczości własnej jednej z naszych Mieszkanek Pani Doroty. Dostęp w takiej formie do komunikacji i integracji ze środowiskiem społecznym i kulturalnym, podczas epidemiologicznego zagrożenia, wypełnia lukę i zaspokaja potrzebę realizacji pasji i doznań artystycznych wśród Mieszkańców.
Róża nie bez powodu jest nazywana królową kwiatów. W świecie przyrody chyba nie ma innej rośliny, która mogłaby się poszczycić tak znacznym zróżnicowaniem gatunków i odmian. Urok tych kwiatów pobudzał zmysły naszych Mieszkańców, którzy podczas zajęć manualnych, różnymi technikami odwzorowywali jej piękno.
W ramach zadania ,,KULTURA LITERACKA BEZ BARIER' kontynuujemy cykl spotkań edytorskich, podczas których nasi Mieszkańcy zaznajamiają się z tajnikami nowoczesnej techniki mobilnej. To inicjatywa polegająca na wydobywaniu za pomocą dźwigni motywacyjnej pokładów drzemiącej chęci rozwoju i nauki.
Od kilku dni w naszym Domu trwają zajęcia edytorskie. Mieszkańcy w ramach trzeciego etapu KONKURSU ,, WSPIERANIE WYKONANIA W 2020 ROKU ZADAŃ Z ZAKRESU REHABILITACJI SPOŁECZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH” UCZESTNIKÓW ZADANIA ,,KULTURA LITERACKA BEZ BARIER” uczą się pisania tekstów w programach tekstowych zainstalowanych na tabletach i komputerach. W trakcie tych zajęć, które przełamują strach przed urządzeniami mobilnymi, wypełniają wolny czas oraz rozwijają zainteresowania - Mieszkańcy przepisują wybrane wiersze swojej koleżanki Pani Doroty, uczą się je deklamować odpowiednią intonacją głosową,stosowną do treści wierszy.
Dziś 07.10.2020 nasi mieszkańcy uczestniczyli w konfrontacjach artystycznych osób z niepełnosprawnościami w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki z Objazdy. Był to drugi etap podjętych działań z zakresu KONKURSU,, WSPIERANIE WYKONANIA W 2020 ROKU ZADAŃ Z ZAKRESU REHABILITACJI SPOŁECZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH” UCZESTNIKÓW ZADANIA ,,KULTURA LITERACKA BEZ BARIER”. Moderatorem działania była Biblioteka Publiczna w Objeździe i wspaniała prowadząca Pani bibliotekarka Alicja Mieliwódzka, za co serdecznie - dziękujemy!!! Popularyzowanie czytelnictwa, jak również omawianie autorskich wierszy naszej mieszkanki Pani Doroty Smardzewskiej i promowanie jej twórczości, było celem dzisiejszego spotkania online naszych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie z uczestnikami z Dyskusyjnego Klubu Książki w Objeździe oraz mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Machowinie.
Przyszła jesień a z nią piękne barwy i smaki. Smak miesiąca października to dynia i jabłko. Poprzedni miesiąc kończymy WYSTAWĄ PRAC MIESZKAŃCÓW, w której główna rolę w cyklu zajęć terapeutycznych odegrał kwiat – SŁONECZNIK. Jak zauważycie Państwo, na fotografiach z wystawy wkradł się inny ale jakże dostojny i tajemniczy kwiat – Róża. To ona zainspiruje nas w kolejnych miesiącach do twórczości plastycznej, rozwijania talentów poetyckich – ale o tym już wkrótce.
Pan Kierownik choć był związany z naszym Domem któtko, to za to bardzo emocjonalnie. Pożegnanie było wzruszające zarówno dla odchodzącego, mieszkańców jak i dla kadry współpracującej. Warto zacytować słowa, które padły z ust Pana Kierownika łamanym od wzruszenia głosem, cyt.: ,, Nie byłem z Wami długo. Czas jest jednak względny. Dla mnie to był czas, gdy mogłem doświadczać dobrych emocji od Mieszkańców, jak i kadry Dps Lubuczewo. Dziękuję Wam wszystkim moi drodzy za życzliwe przyjęcie i zaufanie. Za wszystkie wspólne chwile, za rozmowy. Wielkie podziękowania dla Moniki Bill - Pani Dyrektorki, która jak w każdym dobrym domu wypełnia rolę matki. Macie szczęście, bo ta mama jest cudowna. W czasie pożegnania mieliście okazję zobaczyć moment gdy pękłem. Te łzy których nie powstrzymałem niech będą dla Was informacją, że nigdy o Was nie zapomnę i jak tylko pokonamy epidemię spotkam się z Wami i porozmawiamy tak jak lubicie. Trzymajcie kciuki za moją nową przygodę zawodową i pamiętajcie by dbać o siebie.
Nasi Mieszkańcy to bywalcy i wielcy miłośnicy odpoczynku z widokiem na jezioro. Czyste i świeże powietrze z nutą zapachu świerków daje samoistną inhalację dla naszych płuc, z dala od głównych szlaków komunikacyjnych i przemysłu. Aby skorzystać z tych darów natury jaki daje las, wybraliśmy się z Mieszkańcami na pieszą wycieczkę brzegiem jeziora Lisewo. Bliskość jeziora i lasu sprawiła, że wyciszyliśmy umysły i nasze żołądki, którym smakowała pieczona kiełbaska na ognisku.
Regularne chodzenie szczególnie w pięknym otoczeniu przyrody, działa kojąco na psychikę i uwalnia endorfiny, czyli hormony szczęścia. Jest to aktywność dla każdego, zarówno młodego, jak i starszego pokolenia. Radość płynąca z przebywania na świeżym powietrzu wpływa także na lepszą jakość snu. Korzystając z możliwości spędzania czasu wśród terenów powiatu słupskiego i okolic Lubuczewa, nasi Mieszkańcy pomogli nazbierać i przynieść ,,drobny' akcent wciąż jeszcze zielonej łąki do Domu.
Wciąż jeszcze ciepłe dni zachęcają nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Częściej też czuć wokół naszego Domu zapach grillowanych potraw. Sezon na spotkania przy grillu potrwa do później jesieni. Dlatego nasi Mieszkańcy chętnie wybrają spotkania przy grillu, korzystając z tej smacznej formy relaksu i integracji.
Jedną z tajemnic szczęśliwego życia, są nieustanne maleńkie uczty. Grupa Mieszkańców naszego Domu ucztowała nad Morzem Bałtyckim. W tym trudnym dla wszystkich czasie epidemii, Mieszkańcy nie mogli uwierzyć, że mogą być w tym miejscu i śmiać się w głos w czasie wspólnej zabawy. Naprawdę bardzo się cieszyli dodając skrzydeł również opiekunom. Takie pożegnanie lata to my lubimy!!!
10 września obchodziliśmy Dzień Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię. Jego celem jest walka z dyskryminacją osób w kryzysie psychicznym oraz wzrost akceptacji społeczeństwa wobec osób chorych na schizofrenię, aktywności i podejmowania ról w życiu osobistym i społecznym. My również w tym roku włączamy się w inicjatywę Pomorskiej Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego a nasi Mieszkańcy biorą udział w Pomorskim Konkursie Poetycko - Prozatorskim pt.,,Odmień swoją głowę'. Poezja naszych Mieszkanek i Mieszkańców, którą przy użyciu słów malują swoją i naszą rzeczywistość wiele razy doceniana była na lokalnych scenach. Zatem kolejne wiersze poleciały podbijać wielki świat!
Dobre kino domowe to czas do przeżycia niesamowitej przygody, pobudzenia zmysłów i uczuć. Mieszkańcy poprzez kontakt ze słowem i obrazem mieli okazje do współprzeżywania, wchodzenia w rolę i identyfikowania się z bohaterami filmu. Wspólne oglądanie filmu pt. ,,Człowiek ze stali ' służyło zarówno przełamywaniu izolacji, dobrej zabawie i wzbogacaniu wewnętrznego życia Mieszkanców.
Ciepły i słoneczny wrzesień sprzyja spacerom. Postanowiliśmy z Mieszkańcami uchwycić piękno natury na fotografii i zatrzymać ten barwny, cudowny obraz w pamięci na dłużej. Wycieczka po lesie połaczyła wspólne pasje miłośników fotografi oraz zbieraczy grzybów. Wśród darów tak zachwycajacej przyrody można było podziwiać wyrazistą kolorystykę grzybów trujących i bardziej stonowaną grzybów jadalnych. Przy okazji Mieszkańcy utrwalali swoją wiedzę o gatunkach tych smacznych organizmów leśnych, by móc z apetytem i bez ryzyka kosztować przyrządzane z nich potrawy.
Panie i panowie mieszkający w naszym Domu umieją zadbać o higienę i urodę. Dzień urody był okazją do świętowania, by dać ciału odczuć tą przyjemność Mieszkańcy pozwolili sobie na nowe fryzury i relaksujące masaże głowy.
Nasi Mieszkańcy zabrali myśli na długi spacer z kijkami do nordic walkingu. Wysiłek fizyczny, zapach lasu i świeże powietrze bez ograniczeń sprawiło, że nikt nie chciał wracać do Domu. Takie wycieczki pozwalają Mieszkancom się lepiej poznawać i zacieśniać więzi.
Miesiąc wrzesień rozpoczęliśmy tematyką kwiatową. W ramach zajęć terapeutycznych malowaliśmy, wycinaliśmy i wyklejaliśmy żółte słoneczniki, które królować nam będą przez cały wrzesień. Te piękne kwiaty zastąpią nam słońce w pochmurne dni a Mieszkańcy będą mieli możliwość rozwijania swoich pasji i talentów oraz ćwiczenia dłoni w zakresie motoryki małej.
Na zajęciach manualnych w naszym Domu rozpoczęliśmy cykl zajęć ze sztuki wiązania sznurków zwanej - makramą. Ta wyjątkowa zdolność przeplatania wszlelakiego rodzaju nici przywędrowała do Europy ze starożytnej Asyrii i Babiloni. W średniowieczu stosowano ja gównie do ozdoby królewskich szat a w późniejszych wiekach wykonywano tą techniką pokrycia na łoża, sofy i fotele. Nasi Mieszkańcy wykonują nią drobne ozdoby, króre posłużą do dekoracji Domu.
Ostatni tydzień poświęciliśmy na wykorzystanie potencjału naszego lawendowego zagajnika i w słoneczne dni ścięliśmy rozwinięte kwiaty a następnie w czasie, gdy pogoda zmusiła nas do skrycia się pod dachem - podsuszone kwiaty lawendy wsypalismy do poduszek, które wykorzystamy aby wypełnić zapachem nasze pokoje. Z łodyg zaś zrobiliśmy kolorowe maczugi do walki z molami, których na całe szczęście nikt nie widział. Cały Dom, od kilku dni wypełniony jest zapachem lawendy a Mieszkancy mieli okazję do prowadzenia ożywionych dyskusji na różne tematy podczas zajęć manualnych prowadzonych przez terapeutów.
20 sierpnia 2020 grupa naszych Mieszkańców wybrała się na przejażdżkę rowerową scieżkami leśnymi. Poprawa kondycji i możliwość relaksu na łonie natury wpłynęły korzystnie na organizmy mieszkańców. Po powrocie wszyscy wzięli udział w grillu zorganizowanym na terenie Domu. Zapach pieczonych kiełbasek wyczuwalny był daleko po za naszą posesją i kusił przejeżdzających turystów odwiedzających piękne ziemie Powiatu Słupskiego.
Z okazji Święta Matki Boskiej Zielnej mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w zajęciach tworzenia ikebany i układania bukietów z ziół, kwiatów i kłosów zbóż. Plenerowe zajęcia na świeżym powietrzu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy chętnie uczyli się nowych nazw kwiatów i ziół oraz rozpoznawali po kłosach rodzaje zbóż. Stworzone własnoręcznie bukiety będą zdobiły pokoje w naszym Domu.
Dzięki uprzejmości i życzliwości Koła łowieckiego - ,,Cietrzew' inna grupa mieszkańców wyjechała do Wigwamu. Korzystając z pięknej pogody mieszkańcy wolny czas spędzili aktywnie grając w gry zręcznościowe, piekąc kiełbaski, spacerując po terenie leśnym, tańcząc przy rytmach muzyki disco. Kojący wpływ natury i właściwości lecznicze drzew skutkowały dobrym nastrojem i wszyscy wrócili zadowoleni i syci.
QUIZ WIEDZY OGÓLNEJ
12 marca 2020 roku
Tego typu zajęcia, które polegają na wzajemnej rywalizacji, zawsze cieszą się w naszym Domu wielką popularnością. Całość quizu przygotował i poprowadził pan Cezary - miłośnik historii, literatury i geografii. Pytania były z różnych dziedzin i o różnym stopniu trudności. Z pewnością nie wszystko, ale w pewnym stopniu o sukcesie lub porażce w jakimś stopniu decydowała odrobina szczęścia. Pierwsze miejsce w 'Quizie wiedzy ogólnej' zdobył pan Ernest, drugie pan Artur, zaś trzecie pan Kamil. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne upominki i gromkie brawa za rozległą wiedzę.
DZIEŃ MĘŻCZYZNY
10 marca 2020 roku
Miały swoje święto Panie, mieli i Panowie. Mieszkańcy naszego Domu zebrali się na spotkani integracyjnym w kawiarence. Przedstawicielki naszych Pań w osobach Przewodniczącej i Wiceprzewodniczącej Samorządu Mieszkańców złożyły Panom życzenia, a potem były żarty, śmiech, kawa i coś słodkiego.
UROCZYSTE OBCHODY DNIA KOBIET
9 marca 2020 roku
Z okazji Dnia Kobiet zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne, podczas którego były okazjonalne życzenia od naszych Panów, kwiaty, koncert życzeń, a także kawa i słodki poczęstunek. Czas spędzony razem upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.
VI SŁODKI BAL CZWARTKOWY
20 luty 2020 roku
W 'Tłusty Czwartek' tradycyjnie już nasz Dom gościł zaprzyjaźnione placówki z terenu powiatu słupskiego na VI Słodkim Balu Czwartkowym. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor Domu - pani Monika Bill, która życzyła wszystkim zgromadzonym wspaniałej i szalonej zabawy. Następnie były już tylko i wyłącznie: dobra i głośna muzyka, zabawa, radość i śmiech. Oczywiście nie mogło zabraknąć konkursów: o laur Złotego, Srebrnego i Brązowego Pączka, na Królową i Króla Balu, Królową i Króla Tańca, Łasucha nad łasuchami i Champion Karaoke. Poszczególni uczestnicy Balu kręcili 'Kołem Szczęścia', zdobywając punkty dla swojej placówki. W klasyfikacji generalnej i tytuł 'Złotego Pączka' wywalczył nasz Dom. 'Srebrny Pączek' trafił do ZOLP Kobylnica, a 'Brązowy' do DPS Machowinko. Królową Balu został pani Nikola z Machowina, Królem - pan Rafał z Przytocka, Królową Tańca - pani Małgorzata z Lubuczewa, Królem - pan Mirosław z Kobylnicy. Dwa ostatnie tytuły powędrowały do DPS Przytocko. Championem Karaoke został pan Rafał, zaś Łasuchem nad Łasuchami pan Piotr. Po zakończonej zabawie wszyscy udali się na wspólny obiad, a po nim bbyły jeszcze kawa, herbata, soki i oczywiście tradycyjne, wszechobecne pączki.
'WALENTYNKOWA RANDKA W CIEMNO'
12 luty 2020 roku
Do tradycji w naszym Domu należy m.in. organizowanie w Dniu Zakochanych (bądź w jego pobliżu) 'Walentynkowej Randki w Ciemno'. Tak, jak to miało miejsce w popularnym kiedyś programie, najpierw wylosowana Pani zadawała szereg nietypowych pytań Panom. Na podstawie udzielanych przez nich odpowiedzi, drogą eliminacji dokonała wyboru tego jedynego. Następnie miejsce Pani zajmował wylosowany Pan i on zadawał pytania Paniom, wsłuchując się uważnie w udzielane przez nie odpowiedzi i wybierając tę jedną jedyną. Na zakończenie wspólnej zabawy pary udały się na przygotowany poczęstunek, gdzie towarzyszyły im nastrojowa muzyka i zapalone świece.
DNI PIZZY
10-11 luty 2020 roku
W kalendarzu świąt nietypowych pod datą 9 lutego możemy znaleźć Międzynarodowy Dzień Pizzy. Jako, że w tym roku dzień ten przypadał w niedzielę, siłą rzeczy przenieśliśmy go na dzień następny, a nawet i kolejny, ponieważ tak spodobało się Mieszkańcom naszego Domu przygotowywanie i smakowanie pizzy. Tego dnia, pod czujnym okiem terapeutów zajęciowych, wszystkie łasuchy mogły zajadać się własnoręcznie przygotowaną pizzą.
XII KARAOKE SHOW O ZŁOTY MIKROFON
03 luty 2020 roku
Już dwunasty raz w historii naszego Domu grupa 24 Mieszkańców stanęła w szranki, by powalczyć w konkursie karaoke o 'Złoty Mikrofon'. Rywalizacja przebiegała dwuetapowo pod czujnym okiem jury. Pierwszy etap to wykonanie wybranej przez siebie piosenki (dwie osoby zdecydowały się na utwory wykonywane w oryginale w języku niemieckim i angielskim). Druga runda to wykonanie wylosowanej piosenki. Laur zwycięstwa 'Złotego Mikrofonu' przypadł w udziale panu Ernestowi - będzie gom zdobił do kolejnej edycji muzycznego show.
ZABAWA INTEGRACYJNA W KALAMBURY
27 stycznia 2020 roku
Śmiało można powiedzieć, że jedną z tradycji naszego DPS jest rozgrywanie w styczniu zabawy integracyjnej pt. 'kalambury'. Zabawa jak zwykle obfitowała w wiele wręcz komicznych sytuacji. Śmiechu było co niemiara, gdyż uczestnicy w rozmaity sposób (rysując lub pokazując) starali się przedstawić znane polskie przysłowia i powiedzenia.
ZAJĘCIA BIBLIOTERAPEUTYCZNE W SŁUPSKICH BIBLIOTEKACH
24 stycznia 2020 roku
W tym dniu Mieszkańcy naszego Domu mogli rozszerzyć swoje horyzonty czytelnicze poprzez udział w zajęciach biblioterapeutycznych w słupskich bibliotekach. Ponownie udali się do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej i czytelni Biblioteki Głównej Akademii Pomorskiej w Słupsku. Dzięki takim wyjazdom nasi podopieczni mogą skorzystać z pozycji książkowych i czasopiśmienniczych niedostępnych w naszym Domu.
III BAL SENIORA 2020
21 stycznia 2020 roku
W tym roku uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka trwały dwa dni. Pierwszy z nich przeznaczony został na III Bal Seniora. Były życzenia, wspólne tańce, a także różne konkurencje, takie jak: przewijanie motka, wbijanie gwoździ w drewniany klocek, rysowanie babci i dziadka z zawiązanymi oczami, układanie kocich puzzli, czy wyścigi 'noga, ręka, pupa'. Drugiego dnia Mieszkańcy Domu zgromadzili się w kawiarence, by przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku wspólnie obejrzeć cykl krótkich filmów pod tytułem 'Legendy polskie'.
Liczba odwiedzin: 3056