DPS LUBUCZEWO DPS LUBUCZEWO

Szukaj:Szukaj: »

WIGILIA, KOLENDOWANIE

WYSTĘP TEATRALNY PODCZAS GMINNEGO SPOTKANIA WIGILIJNEGO W REDZIKOWIE

17 grudnia 2019 roku

MIKOŁAJKI 2019 - COŚ SŁODKIEGO DLA KAŻDEGO OD MIKOŁAJA I ŚNIEŻYNKI

6 grudnia 2019 roku

 

 

POWIATOWY DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI I GALA WRĘCZENIA HONOROWEGO WYRÓŻNIENIA STAROSTY SŁUPSKIEGO 'DAJĘ RADOŚĆ'

4 grudnia 2019 roku

 

W tym dniu w naszym Domu obchodzony był Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami. Do uczestnictwa w tejże uroczystości zostały zaproszone placówki zz terenu powiatu słupskiego: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Damnicy, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sycewicach, Środowiskowe Domy Samopomocy w Gardnie Wielkiej, Motarzynie, Potęgowie i Rumsku, Domy Pomocy Społecznej w Machowinku, Machowinie, Przytocku i Lubuczewie. W pierwszej części uczestnicy wzięli udział w balu integracyjnym, przeplatanym rozmaitymi konkursami (m.in. na Królową i Króla Balu), a także w warsztatach artystyczno - manualnych (malarskich i fotograficznych). Do dodatkowych atrakcji, których nie brakowało w tym dniu, zaliczyć należy cieszącą się niesamowitym zainteresowaniem fotobudkę, gdzie każdy mógł sobie zrobić pamiatkową fotografię. W drugiej części odbyła się prelekcja dr hab. inż. arch. Marka Wysockiego, pracownika naukowego Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, nt. problematyki dostępności i projektowania w przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnościami. Trzecia część to kulminacja dnia w postaci Gali wręczenia Honorowego Wyróżnienia Starosty Słupskiego 'Daję Radość'. Wyróżniono osoby i instytucje, które na co dzień działają w powiecie słupskim na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Całość uroczystości uświetniły występy artystyczne: poetycki Doroty Smardzewskiej z DPS Lubuczewo, wokalny Dariusza Słowińskiego z DPS Machowino oraz Roksany Białek, Joanny Płatwy i zespołu 'Babiniec'.

UDZIAŁ W SPOTKANIU INTEGRACYJNYM W GARDNIE WIELKIEJ

20 listopada 2019 roku

 

 

X PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI OSÓB, KTÓRYM WĘDRUJE SIĘ TROCHĘ TRUDNIEJ

16 listopada 2019 roku

Mieszkańcy naszego Domu otrzymali zaproszenie do wzięcia udziału w 'X Przeglądzie Twórczości Osób, Którym Wędruje Się Trochę Trudniej' w Kołobrzegu. Tym razem DPS Lubuczewo reprezentowała grupa wokalno - taneczna 'Singersi'. Artyści pokazali się w nieco innej odsłonie, prezentując układ taneczny i wykonanie do eurowizyjnej piosenki pt. 'Dancing lasha tumbai'. Wielki entuzjazm widowni i niespotykany aplauz były dowodem na świetne przyjęcie występu, który poprzedzony był wieloma próbami i profesjonalnym podejściem do scenicznej realizacji.

 

 

VI TURNIEJ WIEDZY O POLSCE W RAMACH OBCHODÓW NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

6 listopada 2019 roku

Każdego roku w okolicach 11 listopada odbywa się w naszym Domu Turniej Wiedzy o Polsce. Podczas szóstego już quizu pytania tradycyjnie już przygotował pan Cezary. Pytania były w różnej formie, z rozmaitych dziedzin i o różnym stopniu trudności. Zwycięska trójka i prowadzący konkurs otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. 

 

 

VII PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH POD HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY SŁUPSKIEGO PANA PAWŁA LISOWSKIEGO SŁUPSK 2019

28 października 2019 roku

'7 pasji' - pod takim hasłem odbył się tegoroczny VII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych pod honorowym patronatem Starosty Słupskiego Pana Pawła Lisowskiego. Na scenie w słupskiej filharmonii 'Sinfonia Baltica' im. Wojciecha Kilara zaprezentowały się utalentowane osoby z niepełnosprawnościami z terenu Powiatu Słupskiego i miasta Słupska oraz z Powiatu Cieszyńskiego. Blisko 350 osobowa widownia wydarzenia zobaczyła osiem prezentacji teatralnych, dwie wokalne i dwie taneczne. Swój kunszt twórczy pokazali artyści ze Słupska, Rumska, Gardny Wielkiej, Kobylnicy, Potęgowa, Machowina, Damnicy, Machowinka, Lubuczewa, a także Drogomyśla. Oprócz prezentacji scenicznych odbył się pokaz prezentacji multimedialnych oraz wystawa afiszy promujących pasje osób z niepełnosprawnościami. Po zakończeniu prezentacji scenicznych odbył się uroczysty poczęstunek. Podczas uroczystego twarcia wydarzenia prawdziwą furorę zrobiły przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Parkowego nr 2 w Słupsku. Swoją pomoc przy organizacji przeglądu ofiarowali wolontariusze z Zespołu Szkół Informatycznych ze Słupska. Przegląd dofinansowany był ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na wydarzenie serdecznie zaprosili organizatorzy: Dom Pomocy Społecznej w Lubuczewie i Stowarzyszenie 'Zacisze'.

 

 

DZIEŃ ZIEMNIAKA

21 października 2019 roku

W tym roku obchody Dnia Ziemniaka przybrały formę sportowej rywalizacji. Na holu Domu zorganizowane zostały zawody, podczas których Mieszkańcy DPS Lubuczewo mogli sprawdzić się w różnorodnych konkurencjach sportowych, m.in. strzałach na bramkę, kręglach, rzutach do celu, oczywiście przy użyciu ziemniaka. Nie zabrakło również konkursów tanecznych, a także przepysznych frytek, które były nagrodą dla zwycięzców poszczególnych konkurencji.

 

 

UDZIAŁ W WIECZORZE POEZJI W SŁUPSKU

17 października 2019 roku

W ramach prowadzonej biblioterapii i treningu uspołeczniania Mieszkańcy DPS Lubuczewo udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku na zorganizowany wieczór poezji, w ramach którego odbyła się promocja dwóch tomików poezji: Anny Karwowskiej 'Wśród innego świata' oraz 'Poezji na fali' - wierszy napisanych podczas tegorocznego pleneru poetyckiego w Rowach (jego autorami są twórcy zrzeszenie przy Starostwie Powiatowym w Słupsku). Poetyckie emocje na długo zapadły naszym Mieszkańcom w pamięć. Sami bowiem piszą wiersze i biorą udział w konkursach literackich.

 

 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU Z WIZYTĄ W DPS LUBUCZEWO

16 października 2019 roku

Dom Pomocy Społecznej w Lubuczewie od lat nawiązuje współpracę z różnymi placówkami i grupami. Teraz nastąpiła współpraca nie tylko z Grupą Wsparcia z Gminy Słupsk, ale i z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gminy Słupsk. Mieszkańcy DPS Lubuczewo zaprosili gości na prezentację autorskiej sztuki teatralnej pt. 'Jestem kimś', którą wystawili podczas Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych w Tczewie. Studenci UTW byli zachwyceni profesjonalizmem naszych aktorów, dekoracjami, strojami i ładunkiem emocjonlanym zaprezentowanego spektaklu. Grupa teatralna 'Epitetem po Metaforze' uświadomiła gościom, iż warto i należy realizować swoje pasje w każdym wieku i mimo przeciwności losu.  

 

 

TURNUS REHABILITACYJNY W MIELNIE

02-15 października 2019 roku

W tym roku Mieszkańcy naszego Domu udali się na turnus rehabilitacyjny do ośrodka 'Anastazja' w Mielnie. W ramach dwutygodniowych zajęć i zabiegów mieli możliwość m.in. popływać w basenie, ćwiczyć w siłowni, spacerować brzegiem morza, doświadczyć różnorodnych zabiegów rehabilitacyjnych. W pełni sił, radośni i uśmiechnięci powrócili do DPS Lubuczewo, by dalej realizować założenia rehabilitacji społecznej.

 

 

ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE Z GRUPĄ WSPARCIA Z GMINY SŁUPSK

9,16, 23, 30 września, 7, 14 października 2019 roku

Dom Pomocy Społecznej w Lubuczewie nawiązał współpracę z członkami Grupy Wsparcia z Gminy Słupsk - osobami z niepełnsoprawnościami, które również uczestniczą w różnych formach wsparcia w ramach rehabilitacji społecznej. Zajęcia terapeutyczne odbywające się w DPS Lubuczewo miały na celu m.in. wzajemną integrację, wymianę doświadczeń oraz wspólną pracę z zakresu filmoterapii, treningu uspołeczniania, muzykoterapii, teatroterapii i zajęć manualnych. Odbyły się m.in. pokazy autorskich filmów i sztuk teatralnych, wspólna improwizacja przy muzyce i komponowanie podkładów pod sceny teatralne, zabawy taneczne, zajęcia manualne. Przed nami kolejne spotkania, w ramach których osoby z niepełnosprawnościami doskonalą swoje umiejętności i integrują się ze społeczeństwem.

 

 

 

ZABAWA SPORTOWO - TANECZNA 'BO NAM JEST SZKODA LATA'

23 września 2019 roku

W pierwszy dzień astronomicznej jesieni zorganizowana została zabawa plenerowa pod nazwą 'Bo nam jest szkoda lata', w której wzięli udział Mieszkańcy DPS Lubuczewo oraz podopieczni Grupy Wsparcia z Gminy Słupsk. Podczas wydarzenia odbyły się konkurencje sportowe i taneczne, m.in.: wspólne tańce, odgadywanie letnich utworów muzycznych, rzuty do celu, rzuty do kosza, slalomy, strzały na bramkę. Nie zabrakło kiełbasek z grilla i wspólnie spędzonego czasu na świeżym powietrzu. Rekreacja minęła wszystkim w atmosferze radości i integracji - były to trzecie wspólne zajęcia Mieszkańców naszego Domu i osób z niepełnosprawnościami z Gminy Słupsk.

 

 

WYRÓŻNIENIE PODCZAS XVII MIĘDZYNARODOWEGO PRZEGLĄDU TEATRÓW WSPANIAŁYCH W TCZEWIE

17-19 września 2019 roku

Członkowie grupy teatralnej DPS Lubuczewo 'Epitetem po Metaforze' wzięli udział w XVII Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Wspanialych w Tczewie. Zespół ze spektaklem pt. 'Jestem kimś' został zakwalifikowany do grona 28 grup z całej Europy. Na scenie w Tczewie 'Epitetem po Metaforze' zaprezentowało się w autorskim spektaklu, który otrzymał gromkie brawa publiczności. Wyróżnienie jurorów dowodzi perfekcji scenicznej. Dodatkowymi atrakcjami dla Mieszkańców naszego Domu był koncert Michała Wiśniewskiego, animacje plastyczne, biesiada kaszubska, liczne wycieczki do pobliskich miejscowości, pobyt w hotelu Gołuń i wymiana doświadczeń w międzynarodowym towarzystwie artystycznym. 

 

 

XVII RAJD ROWEROWY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH IM. ST. KĄDZIELI

24 sierpnia 2019 roku

Mieszkańcy naszego Domu wzięli udział w dorocznym Rajdzie Rowerowym Osób Niepełnosprawnych im. St. Kądzieli pod honorowym patronatem Starosty Słupskiego. Rajd rozpoczął się spod budynku starostwa. Pierwszym przystankiem był Dom Pomocy Społecznej w Lubuczewie, drugim Dom Pomocy Społecznej w Machowinie. Finał rajdu miał miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Machowinku. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób. Była to idealna okazja do integracji i rekreacji na świeżym powietrzu. 

'Rowerowe' dekoracje DPS Lubuczewo podczas XVII Rajdu Rowerowego Osób Niepełnosprawnych 24.08.2019 r.

 

 

III MIEJSCE W IV SPARTAKIADZIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W USTCE

22 sierpnia 2019 roku

Mieszkańcy DPS Lubuczewo wzięli udział w IV Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Ustce pod honorowym patronatem Starosty Słupskiego. Zawody odbyły się na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wśród kilkunastu drużyn znalazło się wielu wybitnych sportowców, którzy zdobyli medale. Mieszkańcy naszego Domu wywalczyli dwa drużynowe srebrne medale. W klasyfikacji końcowej, podsumowującej zawody, zajęli fantastyczne III miejsce, zdobywając puchar spartakiady.

 

 

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

13 sierpnia 2019 roku

Podczas kolejnego spotkania z cyklu Dyskusyjnego Klubu Książki w Objeździe nastąpiła wymiana poglądów na temat książki księdza Jana Kaczkowskiego pt. 'Życie na pełnej petardzie'. Klubowicze spierali się na najważniejsze tematy poruszone w dziele. Tak jak zawsze, wątki ujęte w książce zostały odniesione do życia codziennego. Po zakończonym spotkaniu Mieszkańcy naszego Domu udali się do pobliskich Rowów na lody.

 

 

IV LETNI FESTIWAL PREZENTACJI SCENICZNYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 'KOLOROWE ANIOŁY' ROWY 2019

09 sierpnia 2019 roku

IV Letni Festiwal 'Kolorowe Anioły' pod honorowym patronatem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych odbył się 9 sierpnia br. w Muszli Koncertowej w Parku Kultury w Rowach. O godzinie 14.00 rozpoczęła się pierwsza część wydarzenia - 'Koncert Konkursowy' o Grand Prix Festiwalu, które zdobyła reprezentantka DPS Lubuczewo - pani Dorota Smardzewska. Festiwal rozpoczęła saksofonistka Mariola Rumlova. W konkursie wzięło udział 13 placówek wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami z terenu województwa pomorskiego. Na scenie w Rowach zaprezentowali się artyści z: Chmielna, Lęborka, Przytocka, Chojnic, Czarnego, Machowina, Kobylnicy, Lubuczewa, Słupska, Machowinka, Kleszczewa Kościerskiego, Potęgowa. Widzowie zobaczyli 31 prezentacji scenicznych w kategoriach: wokalnej, instrumentalnej, teatralnej, poetyckiej, tanecznej. Czteroosobowe Jury przyznało w każdej kategorii wyróżnienia, trzecie, drugie, pierwsze miejsca oraz nagrody specjalne i nagrodę instruktorską. Publiczność przyznała swoją nagrodę. O godzinie 18.30 rozpoczęła się druga część wydarzenia - 'Koncert Gwiazd', w którym wystąpili: gwiazda disco polo Błażej Drab z zespołem, zespół 'Babiniec' z Rowów, Roksana Białek, Joanna Płatwa, 'Luzik' z Objazdy, Kinga Łozińska, Ellov, Rupit, Endriu. W tym roku festiwal poświęcony był potrzebującym dzieciom: Oliwce, dla której zebrano plastikowe nakrętki, a także Marysi, Oli, Piotrowi, Wiktorowi, dla których przeprowadzona została zbiórka pieniędzy. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Polskie Radio Koszalin, kwartalnik 'Integracja', portal niepelnosprawni.pl, ogólnopolski portal informacyjny twoje-miasto.pl. Festiwal dofinansowany był przez Starostwo Powiatowe w Słupsku w zakresie ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w roku 2019 - działania na rzecz kultury i sztuki. Organizatorami 'Kolorowych Aniołów' byli: Dom Pomocy Społecznej w Lubuczewie, Stowarzyszenie 'Zacisze', Centrum Kultury Gminy Ustka.

 

 

UDZIAŁ W KONKURSIE FOLKLORYSTYCZNYM 'ZASKOCZ NAS... NA LUDOWO'

03 sierpnia 2019 roku

Grupa teatralna DPS Lubuczewo 'Epitetem po Metaforze' kolejny raz wzięła udział w konkursie folklorystycznym 'Zaskocz nas... na ludowo' w Rowach, który został zorganizowany przez Centrum Kultury Gminy Ustka. W tym roku Mieszkańcy naszego Domu zaprezentowali autorską bajkę kabaretową pt. 'Ali - Baba w krainie czarów'. Była to opowieść, której podstawą były ręcznie wykonane laleczki. Nasza grupa teatralna nie zajęła pierwszego miejsca, ale otrzymała gromkie brawa publiczności. Dzień spędzony został na wymianie doświadczeń scenicznych i obserwowaniu pozostałych zespołów folklorystycznych, które wzięły udział w przeglądzie.

WYCIECZKA DO BYTOWA

19 lipca 2019 roku

WYCIECZKA DO USTKI

17 lipca 2019 roku

PRÓBY TEATRALNE - PRZYGOTOWANIA DO FESTIWALU 'KOLOROWE ANIOŁY' ROWY 2019

TV DPS LUBUCZEWO

'LUBUŚ' - MASKOTKA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W LUBUCZEWIE SIÓDMĄ MASKOTKĄ PLEBISCYTU NA 'MASKOTKĘ NAJ' PODCZAS XIII OGÓLNOPOLSKIEGO ZJAZDU MASKOTEK W ROWACH

'Lubuś' - maskotka Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie podczas XIII Ogólnopolskiego Zjazdu Maskotek w Rowach.

 

 

UDZIAŁ W XIII OGÓLNOPOLSKIM ZJEŹDZIE MASKOTEK W ROWACH

13-14 lipca 2019 roku

'Lubuś' - maskotka Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie wzięła udział w XIII Ogólnopolskim Zjeździe Maskotek w Rowach zorganizowanym przez Gminę Ustka i Centrum Kultury Gminy Ustka. Żabka zaprezentowała się w barwnej paradzie ulicami Rowów, w prezentacji scenicznej, a także bawiła się z dziećmi w Parku Kultury i Wypoczynku w Rowach. DPS Lubuczewo wystawił również swój namiot animacyjny - były w nim prace Mieszkańców Domu wykonane podczas terapii zajęciowej, kolorowe balonowe miecze, kwiatki, serduszka i pieski, malowanie twarzy oraz wykonywanie pamiątkowych zdjęć w strojach teatralnych. W głosowaniu publiczności na 'Maskotkę Naj...' spośród 25 maskotek z całej Polski 'Lubuś' zajął bardzo wysokie siódme miejsce! To ogromne wyróżnienie dowodzi, iż pluszak zyskał sympatię dzieci i dorosłych biorących udział w wydarzeniu, które było doskonałą okazją do promocji działań rehabilitacyjnych DPS Lubuczewo.

 

 

III FESTIWAL GIER PLANSZOWYCH 'CHIŃCZYK' 

12 lipca 2019 roku

Mieszkańcy DPS Lubuczewo kolejny raz wzięli udział w Festiwalu Gier Planszowych 'Chińczyk', który odbył się w Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku. Wśród kilku drużyn nasi panowie: Czesław, Grzegorz, Kamil i Rafał dzielnie walczyli o wejście do finału i puchar festiwalu. Każdy uczestnik wydarzenia otrzymał pamiątkowy dyplom i medal za udział. Zawody upłynęły w charakterze ducha walki fair play i w pełnej sympatii do przeciwnika. Zabawoterapia jest jedną z form terapii zajęciowej, a gra w popularnego 'Chińczyka' doskonale realizuje jej założenia.

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ IMPREZY

12 lipca 2019 roku

Mieszkańcy DPS Lubuczewo nigdy nie opuszczają dobrych wydarzeń i imprez tanecznych. Tym razem wspólnie bawiliśmy się, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Imprezy. Jak na dobrą imprezę przystało, były ulubione przeboje uczestników z różnych gatunków muzycznych. Tańce, śpiewy, pląsy, dobry humor - choreoterapia i muzykoterapia doskonale rozładowują napięcia i czynniki wywołujące niepotrzebny stres. Pozytywne emocje udzieliły się tego dnai każdemu uczestnikowi zabawy.

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ HOT-DOGA

05 lipca 2019 roku

Zajęcia kulinarne cieszą się dużym zainteresowaniem Mieszkańców naszego Domu. Dlatego też staramy się organizować ważniejsze powszechne 'święta'. Dlatego też zorganizowaliśmy obchody Międzynarodowego Dnia Hot-Doga. To typowo amerykańskie święto przyjęło się w naszym Domu. Mieszkańcy chętnie robili ulubiony przysmak wedle własnego uznania. Miło spędzony czas pozwolił doskonalić samodzielność i umiejętności kulinarne. 

 

 

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

03 lipca 2019 roku

Kolejne comiesięczne spotkanie z cyklu Dyskusyjnego Klubu Książki obfitowało w dyskusję na temat książki ks. Jana Kaczkowskiego pt. 'Życie na pełnej petardzie'. Klubowicze zastanawiali się, czy warto brać życie takim, jakim ono jest, a może warto brać je pełnymi garściami. Po obejrzeniu filmu o ks. Kaczkowskim wszyscy zgodnie stwierdzili, że jego chęć pomocy innym była ogromna. Kolejny raz spotkanie DKK dotknęło istotnych wartości, nad którymi się zastanawiano.

 

 

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE - KARAOKE

03 lipca 2019 roku

Mieszkańcy naszego Domu bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach umuzykalniających, które poprawiają nastrój i niwelują wszelkie niepotrzebne napięcia. Tym razem wszyscy zgromadzeni śpiewali ulubione utwory. Każdy mógł zaprezentować dowolną liczbę swoich piosenek. Dominowały utwory popularne, ale z różnych gatunków - od biesiadnych po disco i dance. Spotkanie muzyczne minęło w swobodnej atmosferze i pozytywnie nastroiło na dalszą część dnia.

REKREACJA - ZBIERANIE RUNA LEŚNEGO

 

 

PLENER FOTOGRAFICZNY

27 czerwca 2019 roku

Członkowie 'Klubu Fotograficznego' DPS Lubuczewo wybrali się na kolejne zajęcia w plenerze. Tym razem postanowili uwiecznić na swoich fotografiach okoliczne piękno lasu i roślin. Instruktorzy zadbali o właściwe wykonywanie zdjęć, a uczestnicy wyprawy skutecznie poszukiwali odpowiednich ujęć do zdjęć. Zajęcia fotograficzne są uzupełnieniem oferty terapeutycznej naszego Domu w ramach rehabilitacji społecznej. Połączone są ze spędzaniem czasu wolnego na świeżym powietrzu, czyli rekreacją.

 

 

QUIZ SPORTOWY

26 czerwca 2019 roku

Pasje naszych Mieszkańców są różnorodne, dlatego też staramy się realizować je wszystkie. W tym dniu pan Cezary zrealizował swoją, a mianowicie przeprowadził Quiz Sportowy o tytuł 'Mistrza wiedzy sportowej DPS Lubuczewo'. Skrupulatnie przygotował trudne i wymagające pytania. Dwadzieścia osób wzięło udział w turnieju. Jego wyniki były dość zaskakujące - w finale spotkali się sami panowie. Ostatecznie zwyciężył pan Ernest, przed panem Adamem, Józefem, Franciszkiem i Romanem. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, smycze oraz słodkie upominki.

 

 

SPOTKANIE AUTORSKIE W RAMACH DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI W OBJEŹDZIE

25 czerwca 2019 roku

Mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w wyjątkowym Dyskusyjnym Klubie Książki, podczas którego odbyło się spotkanie autorskie z popularną pisarką panią Agnieszką Lingas - Łoniewską - autorką ponad 30 bestsellerowych powieści z gatunku romansu i sensacji. Podczas wydarzenia odbyła się nie tylko prezentacja autorki, rozmowa o jej życiu i dokonaniach artystycznych, ale i promocja najnowszej książki pisarki pt. 'Bezlitosna siła. Kastor'. Uczestnicy spotkania mogli zadawać pytania, robić zdjęcia i prosić o autografy swojej ulubionej pisarki.

ZAJĘCIA MALARSKIE W PLENERZE

 

 

OGNISKO Z OKAZJI DNIA OJCA

24 czerwca 2019 roku

Dzień Ojca stanowi bardzo ważne święto w kalendarzu wydarzeń terapeutycznych DPS Lubuczewo, dlatego też staramy się organizować ten czas w wyjątkowy sposób. W tym roku z racji pięknej pogody postanowiliśmy zorganizować uroczyste ognisko, w trakcie którego celebrowaliśmy Dzień Ojca. Oprócz okazjonalnych życzeń, była rekreacja na świeżym powietrzu i przede wszystkim dobra zabawa. Był to czas radosny, pełen pozytywnego nastawienia do siebie nawzajem. Ognisko integracyjne okazło się być doskonałą formą spędzenia czasu wolnego.

 

 

UDZIAŁ W III FESTIWALU FOLKLORYSTYCZNYM 'ZIEMIA SŁUPSKA' I GALI 'BIAŁEGO BOCIANA' 2019

16 czerwca 2019 roku 

Mieszkańcy naszego Domu skorzystali z zaproszenia i uczestniczyli w III Festiwalu Folklorystycznym 'Ziemia Słupska'. Obejrzeli liczne występy wokalne i taneczne. Byli również świadkami wręczania dorocznych nagród Starosty Słupskiego w dziedzinie kultury. Miło nam poinformować, iż jedną z trzech głównych nagród za całokształt pracy twórczej, czyli 'Białego Bociana', otrzymał instruktor kulturalno-oświatowy DPS Lubuczewo pan Krzysztof Surowiec. Jest to nagroda za pracę z grupami teatralnymi naszego Domu. Wyróżnienie to potwierdza poziom artystyczny naszego zespołu, który w kilka lat zdobył kilkadziesiąt nagród teatralnych. 

 

 

FESTYN INTEGRACYJNY MIESZKAŃCÓW DPS LUBUCZEWO I GRUPY WSPARCIA Z GMINY SŁUPSK

13 czerwca 2019 roku

Tego dnia odbyło się fantastyczne i bardzo ważne dla nas wydarzenie. Nastąpiła bowiem współpraca i integracja dwóch środowisk - Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie i Grupy Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami z Gminy Słupsk. Nasi Mieszkańcy zaprosili gości na Piknik Integracyjny, który odbył się na terenie DPS Lubuczewo. Odbyły się liczne gry i zabawy. Były zawody sportowe, m.in. rzuty do celu, rzuty do kosza, strzały na bramkę, tor przeszkód: ręka, noga, pupa, jak również zabawy integracyjne, m.in. 'serce szczęścia', malowanie kwiatków na stretchu, 'koło szczęścia' z trudnymi i podchwytliwymi pytaniami oraz poszukiwanie ukrytego skarbu. Wszyscy zgromadzeni tańczyli i bawili się w rytm swoich ulubionych przebojów. Kilka godzin integracji i rekreacji na świeżym powietrzu przy smakołykach z grilla sprawiły, że poczuliśmy wspólnotę, którą warto kontynuować. Świadczyć o tym mogą uśmiechy zgromadzonych. Potwierdzają to organizatorzy, czyli Wójt Gminy Słupsk - pani Barbara Dykier oraz Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie - pani Monika Bill.  

 

 

II MIEJSCE W VII ZAWODACH WĘDKARSKICH O 'PUCHAR ZŁOTEJ RYBKI' OSTRÓW MAUSZ 2019

12 - 14 czerwca 2019 roku

Członkowie szkółki wędkarskiej 'Rybołów' z DPS Lubuczewo kolejny raz wzięli udział w zawodach wędkarskich o 'Puchar Złotej Rybki'. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i teraz zaliczani byli do grona faworytów do ostatecznego zwycięstwa. Nasi Mieszkańcy nie zawiedli! Po wyczerpujących i trudnych zawodach zajęli doskonałe II miejsce!!! Kolejny raz stanęli na podium w końcowej klasyfikacji! Jesteśmy dumni, że pasja i talenty naszych podopiecznych skutkują tak wpsaniałymi osiągnięciami. Oprócz zawodów wędkarskich, wszyscy uczestnicy mogli miło spedzić czas, integrując się i bawiąc w ośrodku rehabilitacyjnym Ostrów Mausz.

 

 

FESTYN INTEGRACYJNY W KOBYLNICY

08 czerwca 2019 roku

Tego dnia uczestniczyliśmy w festynie integracyjnym zorganizowanym przez naszych przyjaciół z Zakładu Opiekuńczo - Leczniczo - Psychiatrycznego w Kobylnicy. Była zabawa w rytm największych polskich przebojów, loteria fantowa, wata cukrowa, popcorn, pyszności nie tylko z grilla i mnóstwo słodkości. Najważniejsza była nie tylko wspaniała zabawa, ale i integracja z osobami z różnych placówek wsparcia dla ludzi z niepełnosprawnościami.  

 

 

OGÓLNOPOLSKI MITING LEKKOATLETYCZNY - FESTIWAL RZUTÓW DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH OSTRÓW MAUSZ 2019

06 - 07 czerwca 2019 roku

Sportowcy z DPS Lubuczewo uczestniczyli w Ogólnopolskim Mitingu Lekkoatletycznym - Festiwalu Rzutów dla Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w kompleksie rekreacyjnym Ostrów Mausz. Miting zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rehabilitacyjno - Sportowe 'Szansa - Start Gdańsk'. Nasz Dom reprezentowali zarówno panowie, jak i panie. Ogromym sukcesem było zdobycie II oraz III miejsca w dwóch konkurencjach sportowych. Oprócz zawodów i walki w duchu fair-play, nasi podopieczni spędzili czas odpoczywając nad jeziorem Mausz. Odbyła się również zabawa integracyjna i uroczyste podsumowanie zawodów. Kolejny raz Mieszkańcy naszego Domu udowodnili, że mają ogromnego ducha do zmagań sportowych.

 

 

XIX DNI GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI I WALKI Z DYSKRYMINACJĄ W SŁUPSKU

05 czerwca 2019 roku

Mieszkańcy DPS Lubuczewo uczestniczyli w XIX Obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami i Walki z Dyskryminacją w słupskim Parku Kultury i Wypoczynku. Oprócz okolicznościowych wystaw i stoisk, był przygotowany poczęstunek, pokaz strażacki i wojskowy, a także odbyły się prezentacje artystyczne. Na scenie w parku kultury nasz Dom reprezentowali soliści - pani Lidia, która wykonała utwór 'Tylko w Twoich dłoniach' oraz pan Janusz z piosenką 'Kaszubskie jeziora'. Byliśmy dumni z naszych wokalistów, którzy umilili czas wszystkim zgromadzonym. 

WYCIECZKA DO ROWÓW - 04 czerwca 2019 roku

TERAPIA ZAJĘCIOWA - DECOUPAGE

TERAPIA ZAJĘCIOWA - MASA SOLNA