DPS LUBUCZEWO DPS LUBUCZEWO

Szukaj:Szukaj: »

DEKORACJE ŚWIĄTECZNE DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W LUBUCZEWIE

ARTETERAPIA - WYKONYWANIE POSTACI DO SZOPKI BOŻONARODZENIOWEJ

 

 

SPEKTAKL W WYKONANIU UCZESTNIKÓW DOGOTERAPII

12 grudnia 2018 roku

Uczestnicy dogoterapii organizowanej w świetlicy wiejskiej w Lubuczewie przygotowali świąteczny spektakl. Zaprezentowano własną wersję 'Opowieści wigilijnej'. Zebranej publiczności bardzo podobał się występ Mieszkańców DPS Lubuczewo.

ARTETERAPIA - OZDOBY ŚWIĄTECZNE

 

 

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W OBJEŹDZIE

11 grudnia 2018 roku

Kolejne spotkanie miłośników literatury z cyklu Dyskusyjnego Klubu Książki miało charakter mikołajkowy, dlatego też pojawił się Mikołaj i Śnieżynka. Były życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne, dzielenie się opłatkiem, barszczyk i paszteciki, ale również świąteczne opowiadanie. Spotkanie minęło w przyjaznej atmosferze, w sferze wspomnień i podsumowań mijającego roku. 

 

 

'X JAKA TO MELODIA? O ZŁOTĄ NUTKĘ' 

10 grudnia 2018 roku

Jubileuszowa zabawa muzyczna obfitowała w wiele zaskoczeń, zarówno jeśli chodzi o zwycięzców, jak i wiedzę wszystkich uczestników. Mieszkańcy naszego Domu kolejny raz pokazali, iż znają różnorodne style muzyczne i wiele piosenek. Odgadywali tytuły biesiadne, disco polo, z gatunku pop, rock, jak również tytuły angielskie. I tak po przeszło dwóch godzinach konkursu zwyciężył pan Łukasz, wyprzedzając panią Gosię, pana Ernesta, pana Rafała i panią Mariolę. W nagrodę otrzymał pamiątkową statuetkę, dyplom i słodki upominek.

 

 

V KONFRONTACJE POETYCKIE POETÓW DPS LUBUCZEWO

07 grudnia 2018 roku

Dwa razy w roku Mieszkańcy naszego Domu spotykają się, by posłuchać nowych wierszy poetów naszego Domu. Podczas V Konfrontacji Poetyckich swoje utwory zaprezentowała pani Dorota i pan Cezary. Po blisko dwóch godzinach spotkania widzowie brawami wybrali swojego ulubieńca. Tym razem zwyciężyła pani Dorota. W nagrodę poeci otrzymali słodkie upominki, medale oraz pamiątkowe dyplomy, a słuchacze niesamowite wrażenia literackie. 

 

 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA DYREKTORA ZA AKTYWNĄ POSTAWĘ I GODNE REPREZENTOWANIE DPS LUBUCZEWO W RAMACH REHABILITACJI SPOŁECZNEJ W 2018 ROKU

06 grudnia 2018 roku

Podczas uroczystych Mikołajek Dyrektor DPS Lubuczewo wręczył doroczne wyróżnienia i nagrody dla najaktywniejszychy uczestników zajęć terapeutycznych w 2018 roku. Słowa uznania i podziękowania za aktywną postawę i godne reprezentowanie DPS Lubuczewo powędrowały do wszystkich Mieszkańców Domu. Nagrodę 'Czytelnika Roku' otrzymało w tym dniu dwóch panów, którzy najczęściej wypożyczali książki z punktu bibliotecznego znajdującego się na terenie Domu. Specjalne wyróżnienia za realizację załozeń rehabilitacji społecznej otrzymało siedemnaście osób, natomiast Nagrody Dyrektora siedem. Wszystkim serdecznie gratulujemy licznych sukcesów, które miały miejsce w mijającym roku!!! 

 

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA DPS LUBUCZEWO

30 listopada 2018 roku

Podczas dorocznej zabawy andrzejkowej Mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w licznych zabawach i konkursach taneczno - ruchowych oraz korzystali z wielu przygotowanych wróżb. Każdy mógł wykonać sobie również pamiątkowe zdjęcie z humorem. Podczas zabawy wybrano 'Króla Disco', 'Królową Balu' i 'Króla Balu', którymi zostali odpowiednio: pan Edmund, pani Agnieszka i pan Ernest. W konkursach wygrani otrzymali slodkie upominki. Zaśpiewano również 'Sto lat' solenizantom - dwóm panom Andrzejom, dzięki którym wszystkie wróżby z pewnością w przyszłym roku się spełnią. Nie mogło zabraknąć lania wosku, tajemniczych życzeń, losowania imion przyszłych sympatii, rzutów we wróżbę, czy rzutów kostkami i równie tajemniczego pudła z niespodziankami.

 

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA W POBŁOCIU

29 listopada 2018 roku

Mieszkańcy DPS Lubuczewo otrzymali zaproszenie na zabawę andrzejkową od przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Rumska. Impreza pod hasłem 'Podróż do kraju kwitnącej wiśni' odbyła się w Wiejskim Domu Kultury w Pobłociu i oprócz Mieszkańców naszego Domu brali w niej udział podopieczni ZOLP w Kobylnicy, ŚDS w Gardnie Wielkiej, ŚDS w Potęgowie i oczywiście ŚDS w Rumsku. Oprócz wróżb i zabaw tanecznych odbyły się także występy artystyczne. DPS Lubuczewo zaprezentowało swobodny układ taneczno - teatralny inspirowany muzyką Dalekiego Wschodu. Mieszkańcy naszego Domu wręczyli również gospodarzom pamiątkę wykonaną na terapii zajęciowej, która była podziękowaniem za wspaniałą atmosferę i zabawę. Ideą przewodnią spotkania była siła przyjaźni, o czym traktowała wspólnie wykonana piosenka.

 

 

IX KARAOKE SHOW O ZŁOTY MIKROFON

28 listopada 2018 roku

Mieszkańcy naszego Domu lubią śpiewać i wspólnie się bawić, dlatego też zorganizowana została zabawa pn. 'Karaoke Show o Złoty Mikrofon'. O pamiątkową statuetkę walczyło kilkanaście osób, które wspólnie z publicznością wykonywali swoje ulubione piosenki, jak również utwory biesiadne. I tak po ponad dwugodzinnych śpiewach zdaniem jurorów zwyciężył pan Ernest, a wsród laureatów znaleźli się również: pani Lidia, pan Cezary, pani Magda i pan Mariusz. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodkie upominki.  

 

 

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W OBJEŹDZIE

22 listopada 2018 roku

Podczas kolejnego spotkania z cyklu Dyskusyjnego Klubu Książki jego uczestnicy dyskutowali o książkach skierowanych głównie do damskiej części. Nie zabrakło jednak cennych uwag i wymiany doświadczeń czytelniczych. Mieszkańcy DPS Lubuczewo poznali również historię wsi Objazda zapisaną na kartach tamtejszych kronik.

 

 

DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

21 listopada 2018 roku

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego Mieszkańcy DPS Lubuczewo zrobili miłą niespodziankę swoim opiekunom i przygotowali program artystyczny, który uświetnił spotkanie kulturalne zorganizowane z okazji tego wspaniałego święta. W podziękowaniu za trud, zaangażowanie i okazałe serca, poeci - pani Dorota i pan Cezary zaprezentowali okolicznościowe autorskie wiersze okraszone ogromnym ładunkiem emocjonalnym, wokalista pan Mikołaj wykonał dwie wzruszające piosenki, zaś Przewodniczący Samorządu Mieszkańców pan Ernest złożył wszystkim pracownikom najserdeczniejsze życzenia. 

POPOŁUDNIOWA ARTETERAPIA - CHOINKI Z KSIĄŻEK

 

 

VI TURNIEJ TAŃCA DPS LUBUCZEWO

20 listopada 2018 roku

Co pół roku Mieszkańcy naszego Domu mierzą się w zabawie tanecznej o tytuł mistrzowski. Tym razem do walki stanęło kilkanaście osób, ochoczo dopingowanych przez pozostałych uczestników wydarzenia. Każdy uczestnik przed swoim solowym występem losował utwór, do którego następnie wykonywał własny, spontaniczny układ choreograficzny. Trzyosobowe jury skrupulatnie oceniało w dwóch rundach tanecznych. I tak po ponad dwóch godzinach poznaliśmy lauretów VI Turnieju Tańca, którymi okazali się: pan Czesław (I miejsce), pan Adam (II), pan Marek (III), pani Agnieszka (IV) i pani Mariola (V). Zwycięzca otrzymał pamiątkową statuetkę, a każdy z pierwszej piątki pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.

 

 

WYSTĘP GRUPY TEATRALNEJ DPS LUBUCZEWO PODCZAS 'IX PRZEGLĄDU OSÓB, KTÓRYM WĘDRUJE SIĘ TROCHĘ TRUDNIEJ' W KOŁOBRZEGU

17 listopada 2018 roku

Członkowie grupy teatralnej DPS Lubuczewo 'Epitetem po Metaforze' otrzymali zaproszenie na 'IX Przegląd Osób, Którym Wędruje Się Trochę Trudniej', który odbył się 17 listopada br. w Hali Milenium w Kołobrzegu. Jego organizatorem była Fundacja 'Uwierzcie w Nas'. Podczas przeglądu występowały dzieci i dorośli z 18 placówek z regionu kołobrzeskiego oraz ze Słupska i Lubuczewa. Nasza grupa teatralna zaprezentowała autorski spektakl pt. 'Perfekcyjna iluzja', którego przesłanie idealnie wpasowało się w ideę przewodnią wydarzenia - 'Niepodległość'. Ogromne zainteresowanie przykuwały autorskie, własnoręcznie wykonane stroje. Gromkie brawa po zakończeniu przedstawienia udowadniają słuszność obranej drogi artystycznej. Przed przeglądem Mieszkańcy DPS Lubuczewo zwiedzili Kołobrzeg, a także udali się na lody i pizzę.

'EPITETEM PO METAFORZE' PODCZAS 'IX PRZEGLĄDU OSÓB, KTÓRYM WĘDRUJE SIĘ TROCHĘ TRUDNIEJ' W KOŁOBRZEGU

 

 

UDZIAŁ W VI BIESIADZIE POETYCKIEJ I TURNIEJU JEDNEGO WIERSZA

15 listopada 2018 roku

Mieszkańcy DPS Lubuczewo drugi raz wzięli udział w VI Biesiadzie Poetyckiej z Turniejem Jednego Wiersza, która odbyła się w Kobylnicy. Poeci naszego Domu wzięli udział w konkursie literackim, przesyłając autorskie wiersze, a byli to: pani Dorota, pan Cezary i pan Artur. Podczas finału biesiady na scenie w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Kobylnicy wystąpił pan Artur, który godnie zaprezentował nasz Dom. Jesteśmy dumni z poetów i pisarzy, którzy promują swoje talenty na arenie powiatowej.

WIZYTA W BIBLIOTECE GŁÓWNEJ AKADEMII POMORSKIEJ W SŁUPSKU - 14.11.2018 r.

 

 

PRACE MANUALNE W PRACOWNI SŁUPSKIEGO OŚRODKA KULTURY

13 listopada 2018 roku

Mieszkańcy DPS Lubuczewo chętnie uczestniczą w różnego rodzaju warsztatach. Tym razem skorzystali z oferty Słupskiego Ośrodka Kultury i wybrali się na zajęcia manualne, podczas których własnoręcznie wykonali pamiątkowe kartki świąteczne. Będą one zdobiły pokoje w naszym Domu. Była to doskonała okazja do doskonalenia różnych technik manualnych, m.in. pracy z drewnem, różnymi tkaninami i ozdobami. Po skończonych zajęciach zostali również zaproszeni na wystawę ceramiczną w SOK - u i podziwiali prace osób biorących udział w tych warsztatach.

ARTETERAPIA - PRACE CERAMICZNE MIESZKAŃCÓW DPS LUBUCZEWO

 

 

V TURNIEJ WIEDZY O POLSCE

09 listopada 2018 roku

Piąty raz w DPS Lubuczewo zorganizowany został Turniej Wiedzy o Polsce w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Blisko trzydzieści osób zmierzyło się z trudnymi pytaniami, które przygotował pan Cezary, a dotyczyły one nie tylko historii naszego kraju, ale również sztuki, kultury, czy geografii. Po ponad dwóch godzinach quizu i wspólnej zabawy zwyciężczynią została pani Mariola, przed panem Józefem i panem Franciszkiem. Laureaci w nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki, a także albumy ufundowane przez sponsora. 

WYCIECZKA DO GDAŃSKA - 08.11.2018 r.

 

 

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY

07 listopada 2018 roku

Podczas listopadowego Dyskusyjnego Klubu Filmowego, który wzbogaca ofertę terapeutyczną i kulturalną DPS Lubuczewo, Mieszkańcy naszego Domu mogli obejrzeć trzy zupełnie odmienne dzieła filmowe. Seans rozpoczął się mocnym, europejskim akcentem - filmem Almodovara pt. 'Drżące ciało'. Następnie salwy śmiechu wzbudziła komedia 'Norbit'. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni tego dnia podziwiali film 'Księżna', który wzbudził podobne emocje, co dzieło hiszpańskiego reżysera.

ZAJĘCIA MANUALNE - KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

 

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W OBJEŹDZIE

30 października 2018 roku

Podczas kolejnego spotkania z cyklu Dyskusyjnego Klubu Książki jego uczestnicy rozprawiali o kolejnych książkach, które zostały zadane do wspólnej lektury, m.in. o 'Pani Einstein'. Nie obyło się bez odniesień do życia i wspomnień jubileuszy. I tak klubowicze wspominali niedawny jubileusz grupy 'Retro', w którym uczestniczyli. Jednocześnie wykorzystano sytuację i poproszono o podpisy autorskiej płyty zespołu jego liderkę, aktywną uczestniczkę DKK.

 

 

ZAJĘCIA Z FILCOWANIA

29 października 2018 roku

Oferta terapeutyczna DPS Lubuczewo została wzbogacona o zajęcia z filcowania. Kilkunastu Mieszkańców naszego Domu wybrało się na specjalne warsztaty pod kierunkiem wykwalifikowanego instruktora do pracowni Słupskiego Ośrodka Kultury, by poznać technikę pracy z owczą wełną. Po blisko dwóch godzinach warsztatów powstały pierwsze prace - kwiatki z filcu, które będą zdobić ubrania.

 

 

JUBILEUSZ ZESPOŁU 'RETRO'

26 października 2018 roku

Mieszkańcy DPS Lubuczewo otrzymali zaproszenie od zaprzyjaźnionego zespołu wokalnego 'Retro' z Charnowa na jubileusz dziesięciolecia istnienia grupy. Podczas uroczystości, która odbyła się w Zaleskich, były wspomnienia, okazjonalne życzenia, a także występy artystyczne zaproszonych gości. Członkowie grupy teatralnej 'Epitetem po Metaforze' wręczyli członkiniom zespołu 'Retro' własnoręcznie wykonane życzenia ozdobione pamiątkowymi zdjęciami wykonanymi podczas koncertu 'Retro' w Lubuczewo w marcu 2014 roku.

ZAJĘCIA KULINARNE - PIZZA, 25.10.2018 r.

 

 

TRZECIE ZAJĘCIA W SŁUPSKIEJ CERAMIKARNI

23 października 2018 roku

Mieszkańcy naszego Domu trzeci raz w tym miesiącu udali się do ceramikarni Słupskiego Ośrodka Kultury, aby doskonalić swój warsztat. Zdobyte na poprzednich zajęciach umiejętności sprawiły, iż każdy uczestnik w pracowni ceramicznej zrobił własnego anioła techniką wałeczkową. Co ciekawe, była to swobodna interpretacja tematu, dlatego też powstały anioły wesołe, tajemnicze, smutne, a nawet straszne. Zajęcia były wzbogaceniem oferty terapeutycznej w ramach rehabilitacji społecznej Mieszkańców DPS Lubuczewo.

ZAJĘCIA MANUALNE

WYCIECZKA DO ROWÓW 19.10.2018 r.

 

 

ZBIÓRKA KSIĄŻEK DO PUNKTU BIBLIOTECZNEGO DPS LUBUCZEWO PRZEZ SPOŁECZNOŚĆ ZESPOŁU SZKÓŁ INFORMATYCZNYCH I SZKOŁĘ MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W SŁUPSKU

18 października 2018 roku

W ramach akcji 'Podaruj książkę, stwórz bibliotekę, spraw radość' społeczność Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku, a także mieszkańcy Słupska, Ustki i okolic zebrali blisko 1600 książek dla Mieszkańców naszego Domu. Jest to ogromny dar serca, który wzbogaci zasoby biblioteczne DPS Lubuczewo. W podziękowaniu Mieszkańcy naszego Domu ofiarowali pamiątkowy upominek i zaprosili na wizytę w Lubuczewie.

 

 

ZABAWA TANECZNA Z KONKURSAMI RUCHOWYMI Z OKAZJI DNIA SENIORA

17 października 2018 roku

Dzień Seniora to ważne wydarzenie w kalendarzu, dlatego też zorganizowaliśmy zabawę taneczną z konkursami ruchowymi. Były pląsy, wygibasy i podrygi w rytm różnorodnych melodii, a także zabawa w balon parzy, gorące krzesła, taniec na gazecie, układanie obrazków, sztafeta z piłeczką na łyżeczce, a także konkursy na najlepsze ruchy na parkiecie. Wszystkim dopisywały znakomite nastroje, co zaowocowało dobrą zabawą,

 

 

DRUGIE ZAJĘCIA W CERAMIKARNI SŁUPSKIEGO OŚRODKA KULTURY

16 października 2018 roku

Drugi raz Mieszkańcy naszego Domu mieli okazję zmierzyć się z pracą w glinie, ale pierwszy metodą wałeczkową, Trudna technika okazała się być łatwo przyswajalna, dlatego też wykonane prace bardzo podobały się uczestnikom warsztatów. Zajęcia ceramiczne wzbogaciły ofertę terapeutyczną DPS Lubuczewo.

 

 

REKREACJA PRZY OGNISKU

15 października 2018 roku

Piękna, październikowa pogoda sprawiła, iż postanowiliśmy pożegnać lato rekreacją przy ognisku. Nie mogło zabraknąć zatem pieczenia kiełbasek, śpiewów, tańców, a także gry w badmintona i rzutów do kosza, za które można było wygrać słodkie upominki. Wspólnie spędzony czas okazał się wspaniałą formą spędzania czasu wolnego w społeczności naszego Domu.

ZAJĘCIA KULINARNE - SAŁATKA WARZYWNA

 

 

ZAJĘCIA CERAMICZNE W SŁUPSKIEJ CERAMIKARNI

09 października 2018 roku

Zajęcia ceramiczne w ceramikarni Słupskiego Ośrodka Kultury wzbogaciły ofertę terapeutyczną DPS Lubuczewo. Kilkunastu Mieszkańców naszego Domu zmierzyło się z trudną techniką wyrobu prac z gliny. Prowadzący zajęcia opowiedział nam o pracowni, formach pracy i sposobach tworzenia glinianych dzieł. Następnie wszyscy ochoczo ruszyli do pracy i tak oto powstały pierwsze prace, z których każdy był dumny.

 

 

WYCIECZKA DO REDZIKOWA I USTKI

08 października 2018 roku

Turystyka jest ważnym elementem rehabilitacji społecznej Mieszkańców naszego Domu, dlatego też zorganizowany został kolejny wyjazd, tym razem do Redzikowa i Ustki. Było oglądanie zabytkowych samolotów, a także spędzenie czasu nad morzem i korzystanie z morskiego klimatu.

ZAJĘCIA MANUALNE - DECOUPAGE

 

 

ZABAWA KARAOKE

03 października 2018 roku

Tego dnia postanowiliśmy zabawić się wokalnie i wspólnie śpiewać różne polskie przeboje. I tak Mieszkańcy naszego Domu wykonali nie tylko utwory popowe, ale i biesiadne oraz z gatunku disco polo i dance. W ten sposób zajęcia minęły nam w miłej i pogodnej atmosferze.

 

 

WYCIECZKA AUTOKAROWA DO GDAŃSKIEGO OGRODU ZOOLOGICZNEGO

02 października 2018 roku

Drugi raz w tym roku postanowiliśmy zorganizować wycieczkę autokarową. W czerwcu udaliśmy się do Ogrodów Hortulus i Kołobrzegu, teraz przyszła pora na Gdański Ogród Zoologiczny. Kilkudziesięciu Mieszkańcó DPS Lubuczewo zobaczyło zwierzęta z różnych stron świata. Najwięcej emocji wzbudziły słonie, lwy, krokodyle i żyrały. Kolejna eskapada okazała się być wspaniałym wypoczynkiem i rekreacją w kontakcie z naturą.

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE W SŁUPSKICH BIBLIOTEKACH

 

 

UDZIAŁ W DNIU SENIORA W CHARNOWIE

29 września 2018 roku

Mieszkańcy DPS Lubuczewo otrzymali specjalne zaproszenie od Rady Sołeckiej z Charnowa, by wystąpili dla Seniorów z tejże wsi. Specjalne spotkanie odbyło się 29 września br. Dla Senioró z Charnowa i Niestkowa wystąpili wokaliści - pani Lidia i pan Janusz, a także członkowie grupy teatralnej 'Epitetem po Metaforze' w wydaniu kabaretowym. Mieszkańcy naszego Domu przygotowali również prezenty dla Senioró, które zostały wręczone podczas przeprowadzonego konkursu wiedzy o powinowactwach rodzinnych i znajomości znaczeń staropolskich słów. Wystąpił również zespół 'Retro' z Charnowa, który umilił zgromadzonym goszczenie się przy stołach.

 

 

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY

26, 27 września 2018 roku

Podczas Dyskusyjnego Klubu Filmowego organizowanego na terenie naszego Domu Mieszkańcy oglądają wybrane dzieła kinematografii światowej, a następnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami. W tym miesiącu podczas dwudniowego DKF podopieczni DPS Lubuczewo obejrzeli następujące filmy: 'Ant-Man', 'The Ring. Inkarnacja', 'Pokój', 'Dług', 'Dla niej wszystko'.

 

 

UDZIAŁ GRUPY TEATRALNEJ DPS LUBUCZEWO 'EPITETEM PO METAFORZE' W VI PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH SŁUPSK 2018 

24 września 2018 roku

Udział grupy teatralnej DPS Lubuczewo 'Epitetem po Metaforze' w VI Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Słupsku pod honorowym patronatem Starosty Słupskiego polegał na zaprezentowaniu autorskiego kabaretu pt. 'Lubow kak lubow, czyli czeski film o miłości'. Salwy śmiechu i brawa wskazywały, iż prezentacja była udana. Przed nią zaprezentowany został film promujący działalność DPS Lubuczewo, który uwzględnił wszystkie aspekty rehabilitacji społecznej. W spektaklu wzięło udział 12 osób, a łącznie w Przeglądzie uczestniczyło ich 20. Na scenie w Słupsku zaprezentowali się podopieczni 14 placówek dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu słupskiego i powiatu lubańskiego. Na zakończenie Mieszkańcy naszego Domu otrzymali pamiątkową statuetkę i dyplom za udział w Przeglądzie. 

PORANNA GIMNASTYKA

 

 

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W OBJEŹDZIE

21 września 2018 roku

Dziesięcioro Mieszkańców DPS Lubuczewo uczestniczyło w kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Objeździe, rozmawiając o wybranych lekturach zadanych na poprzednim zjeździe. Jak zawsze rozgorzała dyskusja, która miała swoje odniesienia do codziennego życia. DKK ma już kilkunastu członków, więcej niż na początku istnienia.

 

 

TRYUMF GRUPY TEATRALNEJ DPS LUBUCZEWO PODCZAS XVI MIĘDZYNARODOWEGO PRZEGLĄDU TEATRÓW WSPANIAŁYCH W TCZEWIE

10-14 września 2018 roku

Grupa teatralna DPS Lubuczewo 'Epitetem po Metaforze' za spektakl pt. 'Perfect ilussion' zdobyła jedną z głównych nagród XVI Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych w Tczewie. Zespół otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego, pokonując jednocześnie wiele zespołów z Europy i RPA. To zaszczyt być w czołówce najlepszych 35 zespołów zakwalifikowanych z 75 na Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych. Oprócz występu Mieszkańcy DPS Lubuczewo uczestniczyli w towarzyszących koncertach, warsztatach artystycznych, wycieczkach krajoznawczych, m.in. do Malborka. Bezcenna była wymiana doświadczeń pomiędzy zespołami teatralnymi.

WIZYTA W SŁUPSKIEJ BIBLIOTECE

ZAJĘCIA MANUALNE W KAWIARENCE

ARTETERAPIA - MASA SOLNA

POMOC DLA CHOREJ OLIWKI - ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAK

 

 

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W OBJEŹDZIE

28 sierpnia 2018 roku

Kolejny raz uczestnicy DKK dyskutowali na temat wybranych przez siebie książek. W swobodnej atmosferze każdy mógł wyrazić swoje zdanie na daną kwestię. Za każdym razem to, co Mieszkańcy DPS Lubuczewo wyczytają w literaturze, odnoszą do życia realnego. W ten sposób bardzo często wywołuje się burzliwą dyskusję, która ma za zadanie zaprezentowanie własnego zdania, a nie przekonywania kogoś do swoich racji.

SPACER DO WRZEŚCIA Z ELEMENTAMI NORDIC WALKING

 

 

III SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W USTCE

23 sierpnia 2018 roku

W III Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych pod honorowym patronatem Starosty Słupskiego pana Zdzisława Kołodziejskiego, która odbyła się 23 sierpnia 2018 roku w Ustce wzięło udział 9 drużyn reprezentujących: DPS Lubuczewo, WTZ PZN Słupsk, DPS Machowino, DPS Machowinko, ŚDS Rumsko, DPS Łagiewniki, WTZ Bełchatów, WTZ Drogomyśl, WTZ Sycewice. W zorganizowanej mini spartakiadzie udział wzięli podopieczni DPS Lubuczewo i ZOLP Kobylnica. 54 zawodników stanęło do walki o medale w sześciu konkurencjach sportowych: biegu na 60 m, sztafecie 4x60 m, mistrzowskim trafieniu, siłaczach, mistrzu koszykówki, wyścigu rzędów. W końcowej klasyfikacji na podium stanęli: DPS Łagiewniki (III miejsce), WTZ Bełchatów (II miejsce), DPS Machowino (I miejsce). Wszyscy zawodnicy otrzymali również pamiątkowe medale i upominki za udział w III Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych, któa odbyła się na obiektach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce. Organizatorami III Spartakiady Osób Niepełnosprawnych byli: Stowarzyszenie 'Zacisze', Dom Pomocy Społecznej w Lubuczewie i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustce. Projekt sfinansowany był ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także sponsorów wspierających Stowarzyszenie 'Zacisze'.

 

 

IV MIEJSCE W KONKURSIE 'RAZ NA LUDOWO' ROWY 2018

18 sierpnia 2018 roku

Udział grupy teatralnej DPS Lubuczewo 'Epitetem po Metaforze' w konkursie folklorystycznym 'Zaskocz nas... na ludowo' w ramach imprezy folklorystycznej 'Raz na ludowo' Rowy 2018 kolejny raz zaowocował wspaniałym sukcesem, ponieważ zespół zajął doskonałe IV miejsce. Istotny jest fakt, że w konkursie wzięły udział zawodowe grupy, z bogatym repertuarem i ogromnym doświadczeniem. 'Epitetem po Metaforze' zaprezentowało własną wersję kaszubskiego dzieła o panu Czorlińskim, w nowatorski sposób ujmującą najważniejsze wartości dla każdego Kaszuby.

 

 

III LETNI FESTIWAL PREZENTACJI SCENICZNYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 'KOLOROWE ANIOŁY' ROWY 2018

10 sierpnia 2018 roku

Organizatorami III Letniego Festiwalu Prezentacji Scenicznych Osób Niepełnosprawnych 'Kolorowe Anioły' Rowy 2018, który odbył się 10 sierpnia w Muszli Koncertowej, byli: Dom Pomocy Społecznej w Lubuczewie, Stowarzyszenie 'Zacisze' i Centrum Kultury Gminy Ustka. Udział w wydarzeniu wzięli podopieczni placówek z Chojnic, Parchowa, Kleszczewa Kościerskiego, Czarnego, Lęborka, Potęgowa, Machowinka, Machowina, Kończewic, Przytocka, Kobylnicy, Sycewic i Lubuczewa. Rozdano nagrody w kategoriach wokalnych, poetyckiej, teatralnej, a także nagrody specjalne. Grand Prix Festiwalu zdobyła grupa teatralna DPS Lubuczewo 'Epitetem po Metaforze'. W tym roku Festiwal poświęcony był chorym dzieciom: Oliwce i Szymonkowi. Podczas 'Kolorowych Aniołów' zebrano ponad 1900 zł na rehabilitację Szymonka i przeprowadzono akcję zbierania plastikowych nakrętek na rzecz Oliwki (udało się zebrać kilka worków korków). W konkursie głównym wzięła udział rekordowa liczba uczestnikó z 13 placówek. Łącznie o Grand Prix Festiwalu 'Kolorowe Anioły' w tym roku powalczyło 30 prezentacji scenicznych: 4 teatralne, 15 wokalnych, 11 poetyckich. Jest to prawie dwukrotnie większa liczba ośrodków biorących udział w wydarzeniu niż w roku ubiegłym. W tym roku w Jury uczestników Festiwalu oceniali: gwiazda muzyki disco i dance, kompozytor i wokalista Krzysztof Szpot, instruktor wokalno - teatralny Zorza Sędzicka, instruktor wokalno - teatralny Marianna Teresińska, zdobywczyni Grand Prix 2017 'Kolorowych Aniołów' Elżbieta Wesołowska. Gwiazdą wieczoru była jedna z najlepszych wokalistek muzyki disco i dance pani Justyna Adamczak, która na scenie w Rowach zaprezentowała swoje największe przeboje. Gościnnie wystąpili również: Roksana Białek, Joanna Płatwa, Kinga Łozińska, zespół 'Babiniec' oraz taneczny zespół 'Luzik'. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Polskie Radio Koszalin, kwartalnik 'Integracja', portal niepelnosprawni.pl.