DPS LUBUCZEWO DPS LUBUCZEWO

Szukaj:Szukaj: »

 

 

„Disco ponad wszystko” w DPS Lubuczewo

11 czerwca 2014 roku

 

   Festyn integracyjny „Disco ponad wszystko” rozpoczął się od powitania przez Panią Dyrektor Mariannę Kawiecką zaproszonych gości – przyjaciół z okolicznych Domów Pomocy Społecznej, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Pani Dyrektor podziękowała za przybycie i życzyła wszystkim zgromadzonym wyśmienitej zabawy w rytm największych polskich i światowych przebojów.

   Tego dnia królowały bowiem największe hity muzyki disco i dance; nie zabrakło takich przebojów, jak „Ona tańczy dla mnie” czy „Jesteś szalona”. Specjalny występ na kulturalnej scenie DPS Lubuczewo miały zespoły zaprzyjaźnione z naszym Domem, czyli: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Pomorzacy” działający przy Centrum Kultury Gminy Ustka (prezentujący najpiękniejsze polskie ludowe tańce i pieśni), zespół kabaretowo – parodiujący „Echo Objazdy” (występujący w roli orientalnych kobiet oraz „Boney M”) oraz gwiazda disco polo i dance zespół One Moment (w mixie swoich największych przebojów prezentowanych szerokiej publiczności w ogólnopolskich mediach).

   Ważnym punktem imprezy był również konkurs na najlepszy taniec disco, którego zwyciężczynią (zdaniem Jury) okazała się Mieszkanka naszego Domu – pani Małgosia, mająca taniec we krwi. Poza nim odbył też „Playback show” na najlepiej wykonaną prezentację do wybranej piosenki disco polo. Jury postanowiło wyróżnić w nim: Diamentową płytą DPS Machowino, Platynową płytą DPS Lubuczewo, Złotymi płytami: DPS Machowinko, DPS Przytocko, DPS Lębork 1, DPS Lębork 2.

   Prawdziwą furorę na scenie zrobiły gwiazdy z „Echo Objazdy”, które wcieliły się w postacie pięknych, tajemniczych, hipnotyzujących i intrygujących kobiet z dalekiego wschodu, które wykonały taniec brzucha. Należy nadmienić, iż w skład zespołu wchodzą sami panowie.

   Dobra zabawa towarzyszyła wszystkim przez wiele godzin, a zespół One Moment poderwał wszystkich do tańca. Uczestnicy festynu „Disco ponad wszystko” poczęstowani zostali wieloma smakołykami, specjalnie przygotowanymi na tę wyjątkową okazję, którą było integracyjne spotkanie osób niepełnosprawnych. Jego główną ideę stanowiła chęć pokazania, że istota człowieczeństwa tkwi w nas samych i zależy od zrozumienia, wzajemnego szacunku, wymianie doświadczeń i prawdziwej przyjaźni. To wszystko sprawia, że świat staje się piękniejszy, a namiastką tego piękna był festyn „Disco ponad wszystko”.

Liczba odwiedzin: 3046

© Copyright DPS LUBUCZEWO, All Rights Reserved. Szablon strony: GRX.pl

    Zaloguj się    

Mapa strony