DPS LUBUCZEWO DPS LUBUCZEWO

Szukaj:Szukaj: »

 

 

Wieczerza wigilijna
24 grudnia 2013 roku 


   Podczas tradycyjnej wieczerzy wigilijnej życzyliśmy sobie na Święta Bożego Narodzenia i zbliżający się Nowy Rok wszystkiego, co najlepsze; dużo zdrowia, radości, miłych chwil, samych słonecznych dni i przede wszystkim dobroci, którą należy się dzielić każdego dnia. Przy wspólnym stole kolędowaliśmy i rozmyślaliśmy nad przesłaniem świąt, które zawsze sprawiają, że człowiek stara się być lepszy, także dla innych.

 

 

Zabawa Andrzejkowa

29 listopada 2013 roku

 

   Jak co roku, tak i tym razem podczas Zabawy Andrzejkowej nie mogło zabraknąć różnego rodzaju wróżb i przepowiedni. Nasi Mieszkańcy chętnie brali w nich udział, ponieważ ciekawość, co wkrótce się wydarzy, nurtuje każdego. Po andrzejkowych wróżbach wszyscy ruszyli na parkiet. Tańce i pląsy opanowały nasz Dom. Mieszkańcy dali upust ekspresji muzycznej i dawali popisy taneczne do ostatniego utworu. Po raz kolejny udowodnili, że uwielbiają wspólne zabawy i ruch.

 

 

Rocznica Odzyskania Niepodległości
12 listopada 2013 roku


   Akademia z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości rozpoczęła się od prezentacji gazetki ściennej prezentującej losy państwa polskiego. Następnie nasi artyści wyrecytowali okolicznościowe wiersze i wykonali patriotyczne pieśni, które pokrzepiły serca wszystkich Mieszkańców. W ten sposób nie zapominamy o historii narodu i czcimy te święta, które jeszcze bardziej rozbudzają dumę z bycia prawdziwym Polakiem.

 

 

Projekt „Teatr, muzyka, taniec sposobem na przełamanie barier”

 

   Mieszkańcy naszego Domu wzięli udział w projekcie przygotowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku we współpracy z DPS Machowino pt. „Teatr, muzyka, taniec sposobem na przełamanie barier”, który trwał od 19 marca do 16 października 2013 roku. W jego ramach uczestnicy pojechali na spektakl pt. „Pinokio” do Teatru Muzycznego w Gdyni, by przygotować się do występu własnego. Rezultatem projektu było więc przedstawienie zaprezentowane w Teatrze Nowym im. Witkacego w Słupsku. Zajęcia dla naszych aktorów i tancerzy odbywały się w DPS Lubuczewo i w DPS Machowinko. Powstało świetne przedstawienie, które potwierdziło, że warto walczyć ze swoimi słabościami, by pokazać ukryte i drzemiące w nas talenty aktorskie oraz taneczne. Uczestnicy projektu byli wytrwali w dążeniu do scenicznej perfekcji, a zdobyte doświadczenie z pewnością zaowocuje w przyszłości, na kolejnych zajęciach teatralnych.

 

 

Święto pieczonego ziemniaka
październik 2013 roku


   Jak na święto pieczonego ziemniaka przystało, upiekliśmy ziemniaki w ognisku, by później ochoczo się nimi zajadać. Nasi artyści przygotowali również malarskie inspiracje dotyczące tego warzywa. Później pełni zapału ruszyliśmy do gier i zabaw sportowych. Mieszkańcy jednogłośnie stwierdzili, że za rok znowu zorganizujemy tego typu „święto”.

 

 

Pożegnanie lata w plenerze
18 września 2013 roku

 

   Impreza plenerowa na pożegnanie lata. Nasi Mieszkańcy wzięli udział w wielu konkursach i zabawach integracyjnych na świeżym powietrzu. Nie mogło się obejść bez ogniska i pieczonych na nim kiełbasek. W ten sposób pożegnaliśmy bardzo aktywne lato, podczas którego zobaczyliśmy dużo ciekawych miejsc i zabytków.

 

 

Rocznica wybuchu II wojny światowej
02 września 2013 roku

 

   74 rocznica wybuchu II wojny światowej. Nasi aktorzy, chcąc uczcić ten tragiczny dzień w dziejach naszego kraju, przedstawili najważniejsze informacje o wojnie i losie ludzi, którzy żyli w tych czasach. Poza tym uraczyli nas śpiewem pieśni patriotycznych. Została również przygotowana razem z innymi Mieszkańcami Domu wystawa poświęcona tej strasznej tragedii ludzkości, jaką była II wojna światowa.

 

 

Festyny i wycieczki

 

   W 2013 roku wzięliśmy udział w letnich festynach zorganizowanych przez: DPS Przytocko, DPS Machowinko, DPS Machowino, DPS „Leśna Oaza” w Słupsku. Byli tam klauni, cyrkowcy, były konkursy ciast, gry i zabawy sportowe, konkursy, tańce i pląsy, jak również dobra zabawa na świeżym powietrzu. W tym roku odbyliśmy także kilka wycieczek do: zoo, Muzeum Zachodnio – Kaszubskiego w Bytowie, Słupska (m.in. Spichlerza i Muzeum Pomorza Środkowego), Ustki. W ten sposób ciągle poznajemy naszą najbliższą i nieco dalszą okolicę, ciekawie spędzając przy tym czas.

 

 

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora DPS Lubuczewo
maj 2013 roku 

 

   Tenis stołowy to dyscyplina sportu, która doskonale działa nie tylko na ciało, ale i umysł, ponieważ szybko należy odgadnąć strategię rywala. W szranki o Puchar Dyrektora DPS Lubuczewo stanęli: p. Małgorzata, p. Kamil, p. Dariusz, p. Ernest, p. Czesław. Podczas długich zmagań, wielu chwil w pocie czoła i po zaciętej rywalizacji zwyciężył p. Kamil. W nagrodę otrzymał pamiątkowy dyplom i Puchar Dyrektora DPS Lubuczewo.

 

 

Śniegowa pisanka na poprawę humoru
marzec 2013 roku

 

   Ponieważ spóźniła się wiosna, tuż przed samą Wielkanocą zrobiliśmy coś nietypowego – ulepiliśmy ze śniegu wielkanocną pisankę. Liczyła się dobra zabawa i dużo radości, którą dała nam nietypową jak na tę porę roku pogoda. Informacja na ten temat została umieszczona na stronie internetowego wydania „Głosu Pomorza” - gp24.pl Pogratulowano nam dobrego poczucia humoru, które przecież nie opuszcza nas nigdy.

 

 

Dzień Kobiet
8 marca 2013 roku

 

   Dzień Kobiet – to święto wszystkich pań. Uczciliśmy je, przygotowując montaż słowno – muzyczny pt. „Kobiety różnych sfer i epok” (prezentację kobiet na przestrzeni wieków). I tak poznaliśmy, kim jest traktorzystka, weteranka szos, czym jest miniówka, kim jest Królowa Ludzkich Serc, poznaliśmy najwybitniejsze kobiety w historii świata, m.in. Matkę Teresę z Kalkuty, Margaret Thatcher, Carycę Katarzynę, Emilię Plater. Lektor wprowadził nas w historię kobiet, powiedział, kim tak naprawdę jest kobieta, z jakich pierwiastków się składa, jakie opozycje w niej drzemią. Grono artystów wystąpiło z wierszami, piosenkami i życzeniami, a popisowe wykonanie piosenki „Przystojny jestem” dał p. Kamil. Atrakcją dnia była rewia mody do utworu „Damą być”. Każda z pań otrzymała prezent i kwiaty. Należy zatem pamiętać, że „szczęście jest kobietą”.

 

 

Dzień Babci i Dziadka
21 stycznia 2013 roku

 

   Świętowaliśmy obchody Dnia Babci i Dziadka. Wszystkie Babcie próbowały robić na drutach, zaś Dziadkowie zmierzyli się w konkurencji wbijania gwoździ w deskę. Był poczęstunek i szalona zabawa, a także liczne konkurencje sprawnościowe i taneczne. Babciom i Dziadkom życzyliśmy zdrowia, pomyślności i radości z każdego dnia!

Liczba odwiedzin: 4101

© Copyright DPS LUBUCZEWO, All Rights Reserved. Szablon strony: GRX.pl

    Zaloguj się    

Mapa strony