DPS LUBUCZEWO DPS LUBUCZEWO

Szukaj:Szukaj: »

 

 

Wieczerza wigilijna
24 grudnia 2012 roku

 

   Odbyła się tradycyjna wieczerza wigilijna. Nie zabrakło dwunastu potraw, a także świątecznych życzeń i wspólnego kolędowania. Bożonarodzeniowa atmosfera udzieliła się wszystkim, a magia tych dni unosiła się nad naszymi głowami i w sercach przez długi czas.

 

 

Benefis p. Klemensa Rudowskiego
14 grudnia 2012 roku

 

   Benefis pana Klemensa Rudowskiego był koncertem kończącym Jego pracę w DPS Lubuczewo, gdyż nasz wieloletni instruktor kulturalno – oświatowy przeszedł na emeryturę. Była to dla wszystkich wspaniała uczta duchowa i okazja do wspomnienia wielu cudownych i twórczych chwil. Ostatni występ p. Rudowskiego z zespołem „Kaszubskie Echo” udowodnił, jak wielką pasję do muzyki ludowej rozbudził w Mieszkańcach. Były również przemówienia, życzenia, bukiety kwiatów oraz występ m.in. pary tanecznej ze Słupskiego Ośrodka Kultury. Serdecznie dziękujemy za wieloletni wkład pracy w rozwój duchowy naszych Mieszkańców, za pielęgnowanie ich talentów i utrwalanie ekspresji twórczej.

 

 

Przedstawienie jasełkowe
12 grudnia 2012
roku

 

   Tego dnia w naszym Domu odbyło się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej, skupionej wokół okolicznych świetlic wiejskich. Do Jasełek zostali też zaproszeni Mieszkańcy naszego Domu, DPS Machowino i DPS Machowinko. Z koncertem kolęd i pastorałek wystąpił chór parafialny z Wrześcia. Niesamowita, świąteczna atmosfera udzieliła się każdemu, kto z niecierpliwością czekał na magiczne Święta Bożego Narodzenia.

 

 

Zabawa Andrzejkowa
30 listopada 2012 roku

 

   Podczas tradycyjnych już Andrzejek w naszym Domu zostały przygotowane przeróżne wróżby, a po nich zabawa taneczna. Tak więc Mieszkańcy mogli się dowiedzieć, co czeka ich w najbliższej przyszłości i czego mogą się spodziewać. Następnie nie oszczędzali swoich nóg, gdyż do tańca porwały ich największe dyskotekowe przeboje.

 

 

Wizyta seniorów ze Słupska
5 września 2012 roku

 

  Tego dnia gościliśmy u nas grupę aktywnych seniorów ze Słupska uprawiających popularny w ostatnim czasie Nordic Walking. W pieszą wędrówkę wyruszyli oni ze szkoły we Wrześciu, zaraz po zapoznaniu się z dziejami placówki. Leśnymi ścieżkami doszli do bram DPS Lubuczewo. Tu odbyła się dla wszystkich biesiada przy grillu. Seniorzy mieli także możliwość zapoznania się z warunkami pobytu w naszym Domu. Wszystkim dopisała nie tylko pogoda, ale i uśmiechy na twarzach. W ten sposób pozytywnie nastroiliśmy się na kolejne spotkania.

 

 

Owocowe dni
14 i 29 sierpnia 2012 roku


   Wprowadziliśmy do naszego kalendarza nowe, „Owocowe dni”, podczas których Mieszkańcy Domu mogli raczyć się rozmaitymi owocami, które królowały na stołach. W ten sposób propagowaliśmy przyjmowanie jak największej ilości witamin, by nasze ciała i dusze były zdrowe i silne.

 

 

Wycieczki

 

   W 2012 roku odbyły się również liczne wycieczki. Zwiedzaliśmy bliższą i dalszą okolicę (szeroko rozumianą). Cieszyliśmy się nie tylko urokami morza, ale również fascynowaliśmy się wieloma zabytkami. I tak zagościliśmy do: Kołobrzegu, „Parku Jurajskiego” w Łebie, Ustki, Gdańska czy Ogrodów Botanicznych w Dobrzycy.

 

 

Rajd Rowerowy
28 lipca 2012 roku

 

   Odbył się X Jubileuszowy Rajd Rowerowy Osób Niepełnosprawnych im. Stanisława Kądzieli. Tego dnia duch sportowy opanował nie tylko naszych Mieszkańców, ale i osoby z okolicznych Domów Pomocy Społecznej. Uczestników rajdu witał w Lubuczewie okolicznościowy transparent kwiatowy, ręcznie wykonany rower oraz nasza maskotka – Żabka Lubuś. Nie zabrakło wspólnych żartów, dobrej zabawy, pysznego poczęstunku i przeróżnych smakołyków, ale przede wszystkim aktywnego wypoczynku. Ideą Rajdu jest bowiem propagowanie ruchu na świeżym powietrzu i integracja ze środowiskiem lokalnym.

 

 

Festyny integracyjne
maj - czerwiec 2012 roku

 

   Gdy dopisywała pogoda, nasi Mieszkańcy chętnie brali udział w festynach integracyjnych, podczas których odbywały się liczne gry i zabawy, konkursy, konkurencje sportowe i mecze, a także występy artystyczne podopiecznych zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej. I tak odwiedziliśmy i z ogromną radością bawiliśmy się na festynach w Przytocku, Machowinku, Machowinie i w „Leśnej Oazie” w Słupsku.

 

 

Kurs języka migowego

 

   W dniach od 17 kwietnia do 26 czerwca 2012 roku odbył się w naszym Domu Kurs języka migowego. Grupa pracowników uczestniczyła w zajęciach, których celem było nabycie umiejętności „migania” w stopniu komunikatywnym. Kurs zakończył się wynikiem pozytywnym.

 

 

Misterium Męki Pańskiej
1 kwietnia 2012 roku

 

   Na górze Rowokół w Smołdzinie odbyło się tradycyjne Misterium Męki Pańskiej Osób Niepełnosprawnych zorganizowane przez Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie, Parafię rzymskokatolicką p.w. Trójcy Świętej w Smołdzinie, Wójta Gminy Smołdzino. Wzięli w nim udział pensjonariusze domów pomocy społecznej z Powiatu Słupskiego. Podstawowymi założeniami Misterium było ukazanie chrześcijańskiego wymiaru cierpienia oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych. Mieszkaniec naszego Domu, p. Marcin, kolejny raz mistrzowsko odegrał rolę Jezusa. Jak wspomina, misterium było dla niego ogromnym przeżyciem duchowym. Także inni nasi Mieszkańcy, którzy wcielili się w postaci Barabasza i płaczących niewiast, podeszli do tego wydarzenia bardzo emocjonalnie. Każdy zatem mógł, choć w inscenizacji, zobaczyć mękę Chrystusa i zrozumieć jego miłosierdzie wobec człowieka.

 

 

Dzień Kobiet

8 marca 2012 roku

 

   W tak wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć upominków i życzeń dla wszystkich Pań płynących prosto z serc Panów pracujących i mieszkających w naszym Domu. Dzień Kobiet bowiem od lat jest jednym z najważniejszych dni w kalendarzu. Cóż innego zatem można życzyć wszystkim Paniom, jak zdrowia, uśmiechu, pogody ducha, zadowolenia i wsparcia ze strony mężczyzn?! Niech każdy dzień będzie dla Was najmilszy i najcudowniejszy!

 

 

Nagranie zespołu 'Kaszubskie Echo'
6 luty 2012 roku

 

   Zespół „Kaszubskie Echo” zaprezentował swoje możliwości w studiu Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku. By uwiecznić pasję do muzyki i pokazać własne możliwości szerszej publiczności, nagrał tam kompozycję ludową pt. „Zaszło słonko, zaszło”. Był to kolejny występ z gościnnym udziałem pani Marii Olewińskiej, która na co dzień śpiewa w zespole „Babie lato” działającym przy Kole Gospodyń Wiejskich.

 

 

Dzień Babci i Dziadka
20 stycznia 2012 roku

 

   Tego dnia, jak co roku, uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Były życzenia, konkursy, gry i zabawy, a także występ artystyczny. W poszczególnych zmaganiach nasi Mieszkańcy musieli udowodnić, że Babcia i Dziadek posiadają wiele zdolności i umiejętności. Tak było i tym razem! Po konkursach ruszyliśmy na parkiet. Tańcom i swawolom nie było końca. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzyliśmy takiej pogody ducha i radości na co dzień, która zagościła w ich sercach tego wyjątkowego dnia. Życzyliśmy również samych słonecznych dni!

Liczba odwiedzin: 4040

© Copyright DPS LUBUCZEWO, All Rights Reserved. Szablon strony: GRX.pl

    Zaloguj się    

Mapa strony